חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

פרויקטים

קול קורא - איתור מתחתנים בקפה לורנץ ובית החייל

קול קורא לאיתור מתחתנים בקפה לורנץ ובית החייל, בבית ברחוב שלוש פינת אילת:

מרכז נווה שכטר מזמין את כל מי שערכו את טקס חתונתם בקפה לורנץ המיתולוגי בין השנים 1920-1975, או כל המחזיק חומר תיעודי מצולם או כתוב רלוונטי, ליצור עמנו קשר לטובת יצירת סרט על אודות הבית והמתחתנים בו בטלפון 03-5170358 או בדואר אלקטרוני office@neve.org.il

נווה שכטר הוא מרכז לתרבות ואמנות יהודית עכשווית המקיים לאורך השנה מגוון אירועי תרבות ביניהם תערוכות, מופעי מוסיקה, הצגות, קורסים וכיתות אמן, חוגים למשפחה וסיורים, תוך שימת דגש על אמנות ויצירה, פילוסופיה והגות. המקום פותח את שעריו בפני אמנים צעירים החפצים במרחב לעשייה והצגת תוצרתם, ברוח המקום.

קצת על הבית:

בשנת 1886 רכש פרנץ לורנץ, אשר נמנה עם הטמפלרים שהתיישבו באזור, את הבית ממשפחה ערבית ביָפו. הבית שימש כבית קפה ומרכז תרבות לטמפלרים, יהודים ומאוחר יותר גם לבריטים, כמתואר בצבעוניות על ידי ש”י עגנון בספרו “תמול שלשום”.

במקום נערכו נשפים, סרטים וחתונות. “ראינוע הקסם”, אשר נפתח בקומה השנייה של הבית בשנת 1925, הפך את המקום לבעל חשיבות בתולדות הקולנוע בארץ.

בשנת 1933 הזדהו רבים מן הטמפלרים בארץ ישראל עם המפלגה הנאצית, ובקפה לורנץ התקיימו כינוסים בעלי אופי גרמני לאומני. במהלכה של מלחמת העולם השנייה, הוחרם המבנה על ידי הבריטים והוגדר כ”רכוש אויב” אשר הוסב למועדון לקצינים בריטיים.

עם קום המדינה, שימש המתחם במשך 25 שנה כבית החייל. היו בו מסעדה, מועדון תרבות והתקיימו בו חתונות של אנשי הבוהמה התל אביבית. לאחר שנים רבות בהן היה הבניין נטוש, בשנת 2012 הוא שוקם על ידי “מכון שכטר למדעי היהדות”, אשר הקים בו מרכז לתרבות ואמנות יהודית עכשווית.

 

הישארו מעודכנים

    פרויקטים נוספים