חפש:
תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

המוזיאון והארכיון לתולדות חולון – בית הרצפלד

“העיר שצמחה מן החולות” – כך נוהגת חולון להציג את עצמה בפני מבקריה. אך מלבד החול שכיסה בעבר את הכול, מכילות תולדותיה של העיר שפע של סיפורים, דמויות ואתרים.

בתחילת שנות ה-30 הוקמו בשטחי החולות מדרום ליפו חמש שכונות חדשות, שלימים (1940) אוחדו למועצה מקומית אחת, היא חולון. ההתחלה הייתה קשה: בשנים לפני קום המדינה ובזמן מלחמת העצמאות סבלה חולון מהתנכלויות מצד הכפרים הערביים הסמוכים לה – תל א-ריש ויאזור. לאחר קום המדינה צמחה ושגשגה חולון, ובשנת 1950 קיבלה מעמד של עיר.

המוזיאון לתולדות חולון הוקם ב-1986 ויש בו סרט היסטורי ותצוגה המספרת את תולדותיה של העיר, שכונותיה ותושביה, ימי מלחמת העצמאות, קליטת עלייה, תעשייה ואפילו ארכיאולוגיה (תצוגת כלים קדומים). המוזיאון שוכן בביתו של אברהם הרצפלד – מראשי תנועת ההתיישבות וחבר הכנסת הראשונה, שציווה את ביתו לעיריית חולון להקמת מוסד תרבותי-חינוכי בעיר.

התכנית: עבודת חקר בהיסטוריה של מדינת ישראל והעיר חולון

כיתה: י’, י”א, י”ב

המוזיאון והארכיון לתולדת חולון מספק תוכן התואם את תוכנית הלימודים במקצועות המח”ר ומאפשר לתלמידים לחוות את הלמידה תוך מגע עם חומרים ארכיוניים אותנטיים וסיפורים אישיים.

עלות הפעילות: 25 ש”ח

התכנית: השכונה שלי

כיתה: ג’

סיור בשכונת המגורים של התלמידים- היסטוריה, שימושי קרקע, שירותי ציבור. הפעילות מתקיימת בצורת משחק “חיפוש מטמון” באמצעות טלפונים סלולאריים. משך- שעתיים.

עלות הפעילות:25 ש”ח

התכנית: חולון עירי

כיתה: ג’, ד’

מהשכונות הראשונות ועד לחולון עיר הילדים. פעילות חוויתית מלאה הפתעות ומשחקים בתצוגת המוזיאון. כולל ביקור עם פנסים בארכיון החשוך. משך הפעילות- שעתיים וחצי.

עלות הפעילות: 24 ש”ח

התכנית: גני סיפור מוטה גור

כיתה: א’, ב’

כחלק מתפיסת SITC (למידה במרחב הציבורי) מתקיימת פעילות חינוכית חווייתית במתחם גני סיפור מוטה גור. בפעילות הילדים יכירו סיפורים מאוצר ספרות הילדים הישראלית על ידי משחק ויצירה.

עלות הפעילות: 15 ש”ח

הערות: סדנה עם חומרים מתכלים- 400 ש”ח

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר