חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

מוזיאון בית שאן

המוזיאון בבניין הדואר הישן לתולדות בית שאן הוקם בשנת 2013 ביוזמתו ובברכתו של ראש העירייה, רפאל בן שטרית, שראה במוסד זה תרומה למערכת החינוך ולחיזוק וטיפוח נושא התיירות. לרעיון חברו מתנדבים, בעיקר ממערכת החינוך, שראו במוזיאון החדש מנוף להקמת מוזיאון רב-תכליתי שיכלול בבוא העת את שלושת התחומים שמוזיאון מודרני אמור לספק: ארכיאולוגיה, אמנות ומורשת היישוב. עד להגשמת החלום והחזון, יעסוק המוזיאון במתכונתו העכשווית בעיקר בתחום מורשת היישוב החל מקום המדינה ועד ימינו.

התכנית: שוק “אל חמיס” – השוק הישן בבית שאן

כיתה: א’, ב’

פעילות חווייתית המתארת את הפעילות שהתרחשה בשוק הישן בבית שאן. הפעילות כוללת המחזה, סיור קצר לשוק ‘אל חמיס’ וביקור בתערוכה החושית המדמה את הדוכנים, הרוכלים, הכלים והאביזרים בשוק.

עלות הפעילות: 25 ₪

התכנית: סמל העיר בית שאן

כיתה: ג’

סמל העיר הינו כרטיס הביקור של העיר, ומכיל אלמנטים בולטים ומאפיינים של העיר. ביחידה זו נלמד באמצעות משחק אינטראקטיבי על משמעותם של האלמנטים המופיעים בסמל העיר בית שאן.

עלות הפעילות:25 ₪

התכנית: מלחמת העצמאות ושחרור העיר בית שאן

כיתה: ד’

ביחידה זו נעסוק בסיפור המיוחד של שחרור בית שאן, ונכיר את דמותו של משה ירוסט- החלל הראשון שנפל במהלך מלחמת השחרור בעיר בית שאן, כולל ביקור באנדרטה.

עלות הפעילות: 25 ₪

התכנית: החיים המיוחדים במעברה

כיתה: ד’

ביחידה זו נעסוק באתגרים שעמדו בפני העולים החדשים שהגיעו לארץ. נלמד על סביבת המגורים בה גרו, על האמצעים והחפצים ששימשו אותם בתוך המעברה.

עלות הפעילות: 25 ₪

התכנית: החיים במעברות בעקבות הספר “תרנגול כפרות”

כיתה: ט’, י’

סיפור העליות בעשור הראשון להקמת המדינה, האתגרים של העולים במעברה, בינם לבין עצמם ובינם לבין אנשי הקיבוצים וההתיישבות העובדת. כולל שיחה עם תושב ותיק- בן בית שאן

עלות הפעילות: 20 ₪

הערות: תוספת הרצאה 400 ש”ח

התכנית: מבנים היסטוריים בעיר בית שאן

כיתה: ג’

מבנים היסטוריים בבית שאן הם חלק מהנוף שילד רואה בדרך לביה”ס, לגן השעשועים או ליד הבית. ביחידה זו נלמד מהו מבנה היסטורי, לְמה המבנים שימשו ואיזה ערך יש בשימור שלהם.

עלות הפעילות:25 ₪

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר