חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בעגלת הקניות.

התוכנית השנתית תש"פ

להורדת התוכנית השנתית תש”פ לחצו כאן

 

נאמני השימור ושותפינו היקרים!

מוגשת לכם בזאת תוכנית הפעילות שלנו לשנת תש”פ (2019-2020).
שנה חדשה משרה עלינו תחושת רעננות, ומרץ נעורים, מפיחה בנו תקוות ורצון להגשים, כאילו “לא היו
הדברים מעולם…”. מכאן נובעת גם הסקרנות והחדשנות כל פעם מחדש.

במסע הזה נעבור על פני כל הארץ, לאורכה ולרוחבה, “נצית” אור וניחשף לעולם מופלא של השימור,
ונעשה זאת במגוון דרכים: ימי עיון ומחקר, סיורי מורשת ושימור, כינוסים ואירועים, השתלמויות,
קורסים והכשרות, “בתים מבפנים”, אורד וינגייט “הידיד” בעין חרוד, השקת ספרים כ”פג תוקף” ומחקר
מקיף חדש על אודות “המוסדות הלאומיים”, סיורי סליחות, חנוכת מצפור צפרות באתר מורשת, “הכל
אנשים” בחיפה, שימור במושבות, אדריכלות במורשת, גנים היסטוריים חבויים, מורשת ושימור בגוש
עציון, פריחת נרקיסים בעמדות מלחמת העצמאות, מפגשי משוררים ושירים, הכנס בעלומים שבעוטף
עזה, העפלה ואוניות מעפילים, שימור נכסי תרבות בנופי תרבות, 150 שנה להקמת “מקוה ישראל”,
טעמים בואדי ניסנס בחיפה, “מפה ומצה” באתרי המורשת, ימי הרצל בטכסים וסיורים, מאה שנה
ל”עליה השלישית”, סיורי עששיות ומורשת, “אמץ אתר” בבתי הספר, כנסי מתנדבים ומשרתי השירות
הלאומי אזרחי, כל אלה בבחינת “אט פתח לו”.

תוכנית הפעילות לשנת תש”פ הינה פרי לשיתופי פעולה בין המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל
וחבריה, משרד התרבות והספורט, אגף “מורשת” במשרד ירושלים ומורשת, אתרי הביקור, עובדי
המועצה לשימור אתרים – במטה, במחוזות ובאתרים. לכל אלה הערכה ותודה על הסיוע בגיבוש
התוכנית והוצאתה אל הפועל.

תודה לחומי נובנשטרן, סמנכ”לית במועצה לשימור אתרים על ניהול ההפקה וגיבושה ולרוני בר נתן
על הסיוע.

שלכם,
עמרי שלמון
מנכ”ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל

ימי עיון וכנסים | ספטמבר אוקטובר

“מסיבת הרס”, חיפה

יום עיון בזיקה לתערוכה “מסיבת הרס” במוזיאון העיר
יום רביעי, ד’ באלול תשע”ט, 4.9.2019
פרטים והרשמה: טל’ 04-9115888 , מוזיאוני חיפה
בשיתוף: מוזיאון העיר חיפה

“מחזירים אהבה לגבעה”, נס ציונה*

תערוכה: תכנון, שימור גבעת האהבה ההיסטורית
יום ראשון, ט”ו באלול תשע”ט, 15.9.2019 , פתיחה
יום שני, כ”ב בתשרי תש”פ, 21.10.2019 , נעילה
פרטים: טל’ info@brnz.org.il ,08-9404491
* בית ראשונים, רח’ תל אביב 19 , נס ציונה

תל אביב פסטיבל “בתים מבפנים”

ימים חמישי – שבת, י”ט – כ”א באלול תשע”ט
19-21.9.2019

סיור באתרי מקוה ישראל

במסגרת פסטיבל “בתים מבפנים”
יום שישי, כ’ באלול תשע”ט, 20.9.2019
פרטים: טל’ 03-5030489

“הידיד”, אורד וינגייט, בית שטורמן, עין חרוד

יום שני, כ”ג באלול תשע”ט, 23.9.2019
פרטים: טל’ 04-6486328 ,
shturman@en-harod.org

חנוכת המבואה בחצר כנרת

יום שלישי, כ”ד באלול תשע”ט, 24.9.2019
פרטים: טל’ 04-6751170

“פג תוקף”, השקת ספרו של הצלם, חנן גטריידה, רחובות*

יום רביעי, כ”ה באלול תשע”ט, 25.9.2019
שעה: 17:00
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086649
ronnih@shimur.org.il או באתר המועצה
לשימור אתרי מורשת בישראל www.shimur.org.il
* אתר הפרדסנות ע”ש מינקוב, רחבות

סיור סליחות, מרכז מבקרים מקוה ישראל

יום חמישי, ד’ בתשרי תש”פ, 3.10.2019
יום ראשון, ז’ בתשרי תש”פ 6.10.2019
פרטים: טל’ 03-5030489

סיור סליחות, מוזאון ראשון לציון*

בבתי כנסת של העדות השונות
יום חמישי, ד’ בתשרי תש”פ, 3.10.2019
יום ראשון, ז’ בתשרי תש”פ, 6.10.19
שעה: 20:00
בתשלום
פרטים והרשמה: 03-9598862 , 03-9598890
* מוזיאון ראשון לציון, רח’ אחד העם 2, ראשון לציון

“אם החיטה”, חיפה*

לציון 100 שנה לפטירתו של אהרון אהרנסון,
סיור בטחנות הגדולות, חיפה*
יום חמישי, ד’ בתשרי תש”פ, 3.10.2019
הדרכה: אדר’ נעה שק, ומנחם גרייבסקי, מנכ”ל הטחנה
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 052-7271019
בשיתוף: בית אהרנסון, זכרון יעקב
*רח’ חטיבת גולני 4, חיפה

סוכות באתר הפרדסנות ע”ש מינקוב, רחובות

סיור וסדנאות יצירה לגילאים שונים
ימים שלישי-חמישי, ט”ז–י”ח בתשרי תש”פ
15-17.10.2019 (חוה”מ סוכות)
פרטים והרשמה: טל’ 08-9469197

סוכות במרכז המבקרים מקוה ישראל

סיורים ופעילות
ימים שלישי–רביעי, ט”ז-י”ז בתשרי תש”פ
15-16.10.2019 (חוה”מ סוכות)
פרטים והרשמה: טל’ 03-5030489

חוויה של קיבוץ, קיבוץ משמר השרון

יום פתוח, סיור בסליק ובמוזיאון “משמראשונים”
יום שלישי, ט”ז בתשרי תש”פ, 15.10.2019
פרטים: טל’ 050-9317209
ziv@visitmishmar.co.il

חנוכת מצפור הצפרות עזוז

יום רביעי, י”ז בתשרי תש”פ, 16.10.2019
(חוה”מ סוכות)
פרטים: טל’ 08-6192752 , מיכל

“הכל אנשים”, מבט חדש על חיפה: האנשים שעיצבו את העיר (סדרה)*

דאהר אל עומר, השייח’ הבדואי שהקים את
חיפה החדשה, יגאל גרייבר
מפגש ראשון בסדרה, וסיור בחיפה החדשה
יום רביעי, כ”ד בתשרי תש”פ, 23.10.2019
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086625
מועדים נוספים בסדרה: 16.2.2020 , 10.5.2020
בשיתוף: העמותה לתולדות חיפה

היסטוריה ושימור במושבה פתח תקוה

סיור לאורך רח’ חובבי ציון וסביבותיו
יום שישי, כ”ו בתשרי תש”פ, 25.10.2019
שעה: 10:00
פרטים והרשמה: טל’ 03-9113668 , 03-9052349
iriss@ptikva.org.il ,meravm@ptikva.org.il

121 שנה לפגישת בנימין זאב הרצל והקיסר
הגרמני, וילהלם השני (2020-1898 ), מקוה ישראל

יום שני, כ”ט בתשרי תש”פ, 28.10.2019
פרטים והרשמה: טל׳ 03-5030489

ירושלים, פסטיבל “בתים מבפנים”

ימים חמישי–שבת, ב’-ד’ בחשוון תש”פ
31.10-2.11.2019

ימי עיון וכנסים | נובמבר

מנווה שאנן-עיר הגנים ליזרעאליה-העיר האנכית, חיפה

סיור בזיקה לתערוכה “מסיבת הרס”
יום שישי, ג’ בחשוון תש”פ, 1.11.2019
שעה: 09:00
הדרכה: אדר’ נעה שק
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 04-8552511

בתי באוהאוס במושבה, פתח תקוה

סיור
שבת, ד’ בחשוון תש”פ, 2.11.2019
שעה: 10:00
פרטים והרשמה: טל’ 03-9113688 , 03-9052349
iriss@ptikva.org.il, meravm@ptikva.org.il

שימור בתי כנסת במושבות, נס ציונה

לציון חנוכת בית הכנסת בנס ציונה לאחר שימורו
יום רביעי, ח’ בחשוון תש”פ, 6.11.2019
פרטים והרשמה: טל’ 08-9404491
info@brnz.org.il

מורשת ותרבות בקיבוץ גבעת ברנר

סיור
שבת, י”א בחשוון תש”פ, 9.11.2019
שעה: 09:30
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 052-8361204 , דוד זקס
david_za@gbrener.org.il

הסוד הנעלם של הגן, כפר סבא

סדנת צילום: גן – טבע – נוף, בהנחיית עדי אדר
יום ראשון, י”ב בחשוון תש”פ, 10.11.2019
פתיחת הסדנה
פרטים והרשמה: טל’ 09-76408

חיפה של מטה

סיור בין עוגנים קולינריים, אומנות רחוב ואדריכלות
אייקונית
יום שישי, י”ז בחשוון תש”פ, 15.11.2019
שעה: 10:00
הדרכה: אדר’ שרון שטיינבוק, ד”ר יעל אברהמי
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 054-4824339 , שרון

שימור אתרי גוש עציון, קיבוץ כפר עציון*

יום רביעי, כ”ב בחשוון תש”פ, 20.11.2019
פרטים והרשמה: טל’ 02-6249567
* מרכז המבקרים להנחלת מורשת גוש עציון, קיבוץ
כפר עציון

“ברוח ההתנדבות”, ביס”ש שקמים, ניצנים

יום עיון, לפעילותם של מתנדבי מח”ל, במלחמת
העצמאות
יום חמישי, ל’ בחשוון תש”פ, 28.11.2019
פרטים והרשמה: טל, 08-6727895
בשיתוף: יד לבנים, ראשון לציון

כ”ט בנובמבר, ההיסטוריה והזיכרון, אוניברסיטת תל אביב*

יום חמישי, ל’ בחשוון תש”פ, 28.11.2019
לפרטים והרשמה: טל’ 03-5086620
edu@shimur.org.il
* בניין פורטר, החוג ללימודי הסביבה, אוניברסיטת תל אביב
מאורגן על ידי פורום הרצל, המועצה לשימור אתרי
מורשת בישראל

חיפה, פסטיבל “בתים מבפנים”

ימים חמישי–שבת, ל’ בחשוון–ב’ בכסלו תש”פ
28-30.11.2019
תערוכת באוהאוס בהדר, איורים של אדר’ סרג’יו לרמן
גלריית הפירמידה, ואדי סאליב 20 , חיפה

ימי עיון וכנסים | נובמבר דצמבר

יישובים שהיו ואינם עוד במרחבי בקעת כנרות חצר כנרת

לציון 100 שנה לעלייה השלישית
יום שישי, א’ בכסלו תש”פ, 29.11.2019
שעה: 09:30
פרטים והרשמה: טל’ 04-6751170

נוף, שיכונים ונוף, חיפה

סיור בזיקה לתערוכה “מסיבת הרס”
יום שישי, א’ בכסלו תש”פ, 29.11.2019
שעה: 09:30
הדרכה: אדר’ גיא שחר
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 04-9115888

100 שנה לבאוהאוס, סדנה בינלאומי,תל אביב, חיפה

ימים ראשון–שני, ג’-ד’ בכסלו תש”פ, 1-2.12.2019
שת”פ גרמניה – ישראל, ביוזמת איקומוס ישראל
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086605
yaelet@shimur.org.il

תערוכה וכנס השימור הבינלאומי, תל אביב

יום שלישי, י”ב בכסלו תש”פ, 10.12.2019
פרטים והרשמה: conshimur1@gmail.com ינון כהן
yaelet@shimur.org.il

נשים מתעדות נשים ביישוב העברי, טרום המדינה, בית ילין, מוצא

ערב עיון
יום שלישי, י”ט בכסלו תש”פ, 17.12.2019
פרטים והרשמה: טל’ 02-5345443
yellin@shimur.org.il

לציון 100 שנה להגעתה של האנייה רוסלאן (העלייה השלישית), ירושלים

ימים רביעי–שישי, כ’-כ”ב בכסלו תש”פ
18-20.12.2019
פרטים והרשמה: טל’ 02-5398855
בשיתוף: יד יצחק בן צבי

סיור עששיות, מרכז המבקרים מקוה ישראל

יום שני, כ”ה בכסלו תש”פ, 23.12.2019 (חנוכה)
יום רביעי, כ”ז בכסלו תש”פ, 25.12.2019 (חנוכה)
פרטים והרשמה: טל’ 03-5030489

שבוע המורשת

פעילות באתרי המורשת (חנוכה)
ימים שני-שני, כ”ה בכסלו – ב’ בטבת תש”פ
23-30.12.2019
בשיתוף: ציוני דרך-אגף מורשת, משרד ירושלים
ומורשת, רשות העתיקות, רשות הטבע והגנים

חנוכה בחוסמסה, חולון

יום שלישי, כ”ו בכסלו תש”פ, 24.12.2019 (חנוכה)
שעה: 17:00
פרטים: טל’ 03-5050425

ימי עיון וכנסים | ינואר פברואר

נרקיסים באתר נהריים בגשר, קיבוץ גשר

שבת, ז’ בטבת תש”פ, 4.1.2020
פרטים והרשמה: טל’ 04-6752685
museum@012.net.il

147 שנה להולדת המשורר ח.נ. ביאליק, תל אביב*

יום שלישי, י’ בטבת תש”פ, 7.1.2020
שעה: 20:00
פרטים והרשמה: בימים ב’-ה’ בשעות 14:00-11:00
טל’ 03-5253403
* בית ביאליק, רח’ ביאליק 22 , תל אביב

הכנס הארצי השנתי למנהלי אתרי מורשת, ירושלים

ימים רביעי-חמישי, כ”ה-כ”ו בטבת תש”פ
22-23.1.2020
פרטים והרשמה: טל׳ 03-5086620
edu@shimur.org.il

יום השנה לפטירתו של יהודה דקל

יום שישי, כ”ז בטבת תש”פ, 24.1.2020
פרטים: טל’ 03-508662

“שימור ותיירות” יום עיון “אתרים” המגזין

יום רביעי, י’ בשבט תש”פ, 5.2.2020
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086649 ,
ronnih@shimur.org.il

ט”ו בשבט במקוה ישראל

יום שישי, י”ב בשבט תש”פ, 7.2.2020
פרטים: טל’ 03-5030489

פסטיבל “בין מנדרינה לקלמנטינה”
אתר הפרדסנות ע”ש מינקוב, רחובות

פעילות ט”ו בשבט
שבת, י”ג בשבט תש”פ, 8.2.2020
פרטים והרשמה: טל’ 08-9469197

בנייה ואדריכלות בקיבוץ גבעת ברנר

סיור בין המבנים הציבוריים
שבת, י”ג בשבט תש”פ, 8.2.2020
שעה: 09:30
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 052-8361204 , דוד זקס
david_za@gbrener.org.il

ט”ו בשבט בגן המושבה, ראשון לציון

סיורים בוטנים היסטוריים בליווי שחקנים
שבת, י”ג בשבט תש”פ, 8.2.2020
שעות: 12:00 , 10:00
נקודת מפגש: מגדל המים, במדרחוב רח’ רוטשילד
פינת זד”ל, ראשון לציון

ימי עיון וכנסים | פברואר

עבר ייחודי משתלב בהווה, חוות הנוי ברופין

חשיפת מיזם “אמץ אתר”, סיפורי עצים, נוטעים
משמרים ומה שביניהם, סיור לט”ו בשבט
יום שני, ט”ו בשבט תש”פ, 10.2.2020
פרטים והרשמה: טל’ 054-6231988 , תומר רז
argemany@gmail.com, havatnoy49@gmail.com

“הכל אנשים”, מבט חדש על חיפה: האנשים שעיצבו את העיר (סדרה)*

מי אתה גוטליב שומאכר? ד”ר שלי אן פלג
מפגש שני בסדרה וסיור במושבה הגרמנית
יום ראשון, כ”א בשבט תש”פ, 16.2.2020
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086625
מועדים נוספים בסדרה: 10.5.2020
בשיתוף: העמותה לתולדות חיפה

הכנס התשיעי של מרכז בארות בנגב קיבוץ עלומים

יום שני, כ”ב בשבט תש”פ, 17.2.2020
פרטים והרשמה: טל’ 08-9937300

“לא כל הנוצץ זהב”, יהלומים בנתניה

כנס נתניה
יום שלישי, כ”ג בשבט תש”פ, 18.2.2020
פרטים והרשמה: טל’ 09-8840020
museum.netanya@gmail.com

“בין הבריחה לארץ המובטחת”, ירושלים

כנס, העפלה ומחנות המעפילים בקפריסין
יום חמישי, כ”ה בשבט תש”פ, 20.2.2020
פרטים והרשמה: טל’ 02-5398855
בשיתוף: יד יצחק בן צבי

יום עיון המסרה*

יום רביעי, ד’ באדר תש”פ, 26.2.2020
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086620
*בית מורשת משטרת ישראל, בית שמש

ימי עיון וכנסים | מרץ

78 שנים לטביעת האנייה סטרומה, באר שבע*

יום עיון ועצרת זיכרון
יום שלישי, ז’ באדר תש”פ, 3.3.2020
פרטים והרשמה: טל’ 052-9504247 פנחס יוסים
052-2702258 , אריה רייטר
* בית הכנסת לזכר קדושי “סטרומה, כיכר קפלן 6
שכונה א’ , באר שבע

שימור נכסי מורשת תרבות בשטחים פתוחים

יום חמישי, ט”ז באדר תש”פ, 12.3.2020
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086625
בשיתוף: איקומוס ישראל

150 שנה להקמת מקוה ישראל
וכנס מלאכות השימור המסורתיות

יום רביעי, כ”ב באדר תש”פ, 18.3.2020
פרטים והרשמה:
טל’ 03-5030489 , אורלי orly@shimur.org.il
טל׳ 03-5086605 , יעל yaelet@shimur.org.il

“אסם סיפור ושיר”, חצר כנרת

יום חמישי כ”ג באדר תש”פ, 19.3.2020
שעה: 20:30
פרטים והרשמה: טל’ 04-6751170

מספרים אתרי נגב*
יום עיון “נאמן נגב”

יום שני, כ”ז באדר תש”פ, 23.3.2020
פרטים והרשמה: טל’ 08-6192752 , מיכל
* מרכז נוה אשכול, מועצה אזורית אשכול

היבטים מוזיאליים

כנס
יום שלישי, כ”ח באדר תש”פ, 24.3.2020
פרטים: טל’ 03-5086620

מי מה קיר?

תיעוד ושימור אמנות קיר בישראל
יום חמישי, א’ בניסן תש”פ, 26.3.2020
פרטים: טל’ 03-5086625
בשיתוף: יד יצחק בן צבי, ציוני דרך-אגף מורשת
משרד ירושלים ומורשת

טעמים של ואדי ניסנאס, חיפה

סיור קולינריה, ארכיטקטורה, אומנות רחוב
ואנשי רוח מהחברה הערבית
יום שישי, ב’ בניסן תש”פ, 27.3.2020
שעה: 10:00
הדרכה: אדר’ שרון שטיינבוק, ד”ר יעל אברהמי
בתשלום
פרטים והרשמה: 054-4824339 , שרון

תבנית. נוף. מורשת

יום עיון
רצפים אורבניים וכפריים, מייצרים נוף מורשת
יום שני, ה’ בניסן תש”פ, 30.3.2020
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 04-9911004
בשיתוף: האקדמית גליל מערבי

מסורת וחירות, בית הרב קוק, ירושלים*

יום עיון
יום שלישי, ו’ בניסן תש”פ, 31.3.2020
פרטים והרשמה: טל’ 02-6249568
* רח’ הרב קוק 9, ירושלים

ימי עיון וכנסים | אפריל

קיבוץ בליבה של מושבה, פתח תקוה

סיור לקיבוץ גבעת השלושה הישן
יום שישי, ט’ בניסן תש”פ, 3.4.2020
שעה: 10:00
פרטים והרשמה: טל’ 03-9113668 , 03-9052349
iriss@ptikva.org.il, meravm@ptikva.org.il

טקס אזכרה לחללי קרבות נבי יושע
מוזיאון הרעות, מצודת כח

יום ראשון, י”א בנסין תש”פ, 5.4.2020
פרטים: טל’ hareut@shimur.org.il ,04-6432810

חשיפה למורשת הבנייה הערבית, טייבה*

יום שני, י”ב בניסן תש”פ, 6.4.2020
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086625
* מצודת אלעליה אלטווילה, טייבה

חפש ת’סליק, נהריים בגשר, קיבוץ גשר

משחק חידות ברחבי האתר
ימים שישי-שישי, ט”ז–כ”ג בניסן תש”פ
10-17.4.2020 (חוה”מ פסח)
פרטים והרשמה: טל’ 04-6752685
museum@012.net.il

פסטיבל “מפה מצה”

פעילות באתרי מורשת נבחרים
ימים ראשון–שני, י”ח–י”ט בניסן תש”פ,
12-13.4.2020 (חוה”מ פסח)

אביב ופריחה בפרדס, אתר הפרדסנות
ע”ש מינקוב, רחובות

פעילות לימי הפסח והאביב
ימים ראשון-שני, י”ח-י”ט בניסן תש”פ
12-13.4.2020
פרטים והרשמה: טל’ 08-9469197

אביב במרכז המבקרים מקוה ישראל

ימים ראשון–שני, י”ח-י”ט בניסן תש”פ
12-13.4.2020 (חוה”מ פסח)
פרטים והרשמה: טל’ 03-5030489

כנס מחקרי הגליל, המכללה האקדמית תל חי

ימים רביעי–חמישי, כ”ח-כ”ט בניסן תש”פ
22-23.4.2020
במסגרת הכנס ה 22- יתקיים מושב שיוקדש
לשימור אתרים היסטוריים
פרטים והרשמה: טל’ 04-8181841

חוגגים עצמאות באתרי המורשת | יום רביעי, ה’ באייר תש”פ, 29.4.2020

ימי עיון וכנסים | מאי

85 שנה למושב גן חיים

יום שישי, ז’ באייר תש”פ, 1.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ 052-2213232 , רבקה כץ
052-3506222 , ציפי יפרח

יום הרצל

יום שני, י’ באייר תש”פ, 4.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086620
edu@shimur.org.il

כנס המעברות

יום חמישי, י”ג באייר תש”פ, 7.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ 02-5398855
בשיתוף: יד יצחק בן צבי

לשימור מורשת הסמל, הדגל וההמנון, נס ציונה*

כנס נס ציונה
יום חמישי, י”ג באייר תש”פ, 7.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ info@brnz.org.il ,08-9404491
* נחלת ראובן, נס ציונה
ביוזמת ובשיתוף עיריית נס ציונה, “בית ראשונים”

 

שבוע שימור אתרים
ט”ז-כ”ב באייר תש”פ
10-16.5.2020

 

הכל אנשים”, מבט חדש על חיפה: האנשים שעיצבו את העיר (סדרה)*

דוד ויטמן, אומן, מהפכן ואדריכל
מפגש שלישי בסדרה, סיור בהדרכת אדר’ נעה שק
יום ראשון, ט”ז באייר תש”פ, 10.5.2020
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086625
בשיתוף: העמותה לתולדות חיפה

החווה כגן היסטורי בתהליך שימור, חוות הנוי, רופין

סיורים ופעילות
יום ראשון, ט”ז באייר תש”פ, 10.5.2020
יום שלישי, י”ח באייר תש”פ, 12.5.2020
יום שישי, כ”א באייר תש”פ, 15.5.2020
שבת, כ”ב באייר תש”פ, 16.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ 054-6231988 , תומר רז,
argemany@gmail.com, havatnoy49@gmail.com

סיור עששיות מרכז המבקרים מקוה ישראל

יום שני, י”ז באייר תש”פ, 11.5.2020 (ערב ל”ג בעומר)
פרטים והרשמה: טל’ 03-5030489

באר שבע, בארות לה, באר שבע*

יום עיון
יום שני, י”ז באייר תש”פ, 11.5.2020 (ערב ל”ג בעומר)
פרטים והרשמה: טל’ 08-6192752 , מיכל
* יד לבנים, רח׳ יצחק יגר 2, באר שבע

שיטות שריפה מסורתיות של כלי קרמיקה

בית ילין, מוצא
יום שני, י”ז באייר תש”פ, 11.5.2020 (ערב ל”ג בעומר)
פרטים והרשמה: טל’ 02-5345443
בשיתוף: “הקוביה”, בי”ס לאמנות ירושלים

חידושים בחפירות הארכיאולוגיות במוצא בית ילין, מוצא

לזכרו של פרופ’ זאב וילנאי
יום שלישי, י”ח באייר תש”פ, 12.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ 02-6249547

בתים פתוחים בפתח תקוה

בית הדפוס, בית אברהם שפירא, בית סווטיצקי
בית פיק”א
יום שלישי, י”ח באייר תש”פ, 12.5.2020
שעות: 21:00-18:00
פרטים והרשמה: טל’ 03-9113688 , 03-9052349
meravm@ptikva.org.il, iriss@ptikva.org.il

“קולות הילדים מהפינוי”, קיבוץ יד מרדכי*

עדותם של הילדים המפונים מיד מרדכי
במלחמת העצמאות
יום שלישי, י”ח באייר תש”פ, 12.5.2020
יום חמישי, כ’ באייר תש”פ, 14.5.2020
פרטים: טל’ 08-6720559 , 052-3923104
*גבעת הקרב, קיבוץ יד מרדכי

“אמץ אתר”, רחובות

יום שישי, כ”א באייר תש”פ, 15.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ 050-5670176 , עדי אברמסון

“אמץ אתר”, רעננה

יום שישי, כ”א באייר תש”פ, 15.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ 054-5340361 , סיון סלע

אתרי המורשת בכפר סבא

סיור
יום שישי, כ”א באייר תש”פ, 15.5.2020
שעה: 09:00
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 09-7640868

בעקבות המנהיגים בחווה החקלאית בפתח תקוה

סיור
יום שישי, כ”א באייר תש”פ, 15.5.2020
שעה: 10:00
פרטים והרשמה: טל’ 03-9113688 , 03-9052349
meravm@ptikva.org.il, iriss@ptikve.org.il

מורשת ותרבות בקיבוץ גבעת ברנר

סיור
שבת, כ”ב באייר תש”פ, 16.5.2020
שעה: 09:30
בתשלום
פרטים והרשמה: טל’ 052-8361204 , דוד זקס,
david_za@gbrener.org.il

לציון יום תחילת קרב יד מרדכי*

יום שלישי, כ”ה באייר תש”פ, 19.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ 08-6720559 , 052-3923104
*גבעת הקרב, קיבוץ יד מרדכי

כנס מתנדבים למורשת

יום שלישי, כ”ה באייר תש”פ, 19.5.2020
פרטים והרשמה: טל’ 03-5086620

שבועות בגן הבוטני, מקוה ישראל

יום שישי, כ”ח באייר תש”פ, 22.5.2020
פרטים: טל’ 03-5030489

ימי עיון וכנסים | יוני יולי

100 שנה להגנה, חצר כנרת

יום חמישי, י”ב בסיוון תש”פ, 4.6.2020
פרטים: טל’ 04-6751170

יושרה ושלמות ותפקידן בשימור נכס מורשת תרבות

יום שלישי, י”ז בסיוון תש”פ, 9.6.2020
פרטים: טל’ 03-5086625
בשיתוף: איקומוס ישראל

100 שנה לארגון ההגנה בפתח תקוה*

במסגרת בוקר היסטורי
יום שני, כ”ג בסיוון תש”פ, 15.6.2020
שעה: 09:00
בתשלום
פרטים: טל’ 03-9052349 , 03-9113688
iriss@ptikva.org.il, meravm@ptlkva.org.il
*בית אברהם שפירא, רח’ הרצל 20
פתח תקוה

למידה ומחקר באוצרות מורשת *

יום שלישי, כ”ד בסיוון תש”פ
16.6.2020
פרטים: טל’ 03-5086620
*אוניברסיטת חיפה

טקס ב”גל הרצל”, כנרת*

ציון יום פטירתו של בנימין, זאב הרצל
יום שלישי, כ”ב בתמוז תש”פ, 14.7.2020
פרטים: טל’ 04-6751170
* בגל הרצל ובחצר כנרת

“אהבה בעיר הגדולה”, תל אביב

אירועי ט”ו באב באתרי מורשת
יום שלישי, י”ד באב תש”פ, 4.8.2020
פרטים: טל’ 03-508662

 

ועדות המועצה:

| ועד מנהל
10.11.2019 ,19.1.2020 ,1.3.2020
3.5.2020 ,5.7.2020

| חבר הנאמנים
 8.12.2019 ,26.4.2020 ,3.5.2019 , 7.6.2020

| ועדת כספים:
10.11.2019 ,19.1.2020 ,1.3.2020
3.5.2020 ,5.7.2020

| ועדת תכנון:
18.11.2019 ,3.2.2020 ,5.5.2020

| ועדת חינוך
14.11.2019 ,10.2.2020 ,16.7.2020

| ועדת סיורי שימור
30.10.2019 ,16.3.2020 ,30.10.2019

| ועדת יחסים בינלאומיים
4.11.2019 ,13.1.2020 ,30.3.2020 ,22.6.2020

| ועדת פיתוח:
27.10.2019 , 27.11.2019 (סיור), 25.2.2020
1.6.2020 (סיור), 1.7.2020

ועדות מחוזיות ציבוריות לשימור

| ועדת מחוז דרום
24.9.2019 ,7.11.2019 ,14.1.2020 ,2.4.2020 ,2.6.2020

| ועדת מחוז ירושלים
13.11.2019 ,23.7.2020

| ועדת מחוז מרכז
16.9.2019 ,9.12.2019 ,22.3.2020 ,15.6.2020

| ועדת מחוז תל אביב
11.11.2019 ,21.1.2020 ,1.4.2020 ,29.6.2020

| ועדת מחוז חיפה:
9.9.2019 ,16.12.2019 ,19.3.2020 ,18.6.2020

| ועדת מחוז צפון
10.9.2019 ,17.12.2019 ,17.3.2020 ,23.6.2020

| ועדת מחוז מיעוטים
3.11.2019 ,11.6.2020

סיורי מורשת

גם השנה מוצעים סיורים בדגש שימור ומורשת באתרים ובמקומות היסטוריים
ברחבי הארץ. הסיורים מיועדים לחברי העמותה, לנאמניה ולציבור הרחב ומודרכים
על ידי מורי דרך מוסמכים.

ההרשמה לסיורים | בתשלום מראש, בכרטיס אשראי או בשיק
יעל פלד טל׳: 03-5086624 , 052-3412872
בימים ראשון-חמישי, בין השעות 13:30-08:00
דרור הלוי, טלפון: 054-4343427

כתובת למשלוח שיק:
יעל פלד, המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל,
בית הספר החקלאי מקוה ישראל 5891000 .
ניתן להירשם גם באתר המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל
www.shimur.org.il – סיורי מורשת
המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל מארגנת סיורי שימור ומורשת לקבוצות
מאורגנות, על פי תיאום וסיורים בשביל ישראל

ספטמבר 2019

1. ביארות

בתי באר ומתחמים דתיים נוצריים ומוסלמיים ביפו
יום שישי, י”ג באלול, תשע”ט, 13.9.2019
הדרכה: דליה שוטלנד, מורת דרך מוסמכת

2. סיפורה של אגודת “בני בנימין”

בעקבות ראשוני אבן יהודה, נתניה וייעוד החוף
עד חדרה
יום חמישי, כ”ו באלול תשע”ט, 26.9.2019
הדרכה: ישי שמידוב, מורה דרך מוסמך
אוקטובר 2019

3. “לא בגדתי”

סיפורו של אורי אילן, חייל גולני מקיבוץ גן שמואל
וגיבור פרשת החוליה שנפלה בשבי הסורים בשנת
1954 – במסגרת אירועי יום אלוף מיל’ מאיר עמית.
שבת, כ”ז בתשרי תש”פ, 26.10.2019
הדרכה: אהרל’ה ברינדט, מורה דרך מוסמך

נובמבר 2019

4. מאה שנה לעלייה השלישית: רעננה – עבר והווה

אתרי ראשונים, התפתחות המושבה וסיפורי מקום
יום שישי, י’ בחשוון תש”פ, 8.11.2019
הדרכה: יקי ויין, מורה דרך מוסמך

5. מאה שנה לעלייה השלישית: בעקבות

מושבות היין בבקעת הנדיב
אתרים היסטוריים, מפגש עם כורם וסיפורי מקום
יום חמישי, ט”ז בחשוון תש”פ, 14.11.2019
הדרכה: אדר’ עופר בור

6. קמפוס גבולות

סוגיות קביעת גבולות בצפון הארץ – מעמק הירדן
דרך רמת הגולן ועד הגבול עם לבנון
ימים חמישי-שישי, ל’ בחשוון-א’ בכסלו תש”פ
28-29.9.2019
הדרכה: יגאל גרייבר, מורה דרך מוסמך
לינה: קיבוץ גדות

דצמבר 2019

7. מאה שנה לעלייה השלישית: אופס לא הכל הצליח…

יישובי העלייה השלישית שהתפרקו/
נעזבו/השתנו – מעמק יזרעאל עד עמק הירדן
יום חמישי, ז’ בכסלו תש”פ, 5.12.2019
הדרכה: זהר לביא, מורה דרך מוסמך

8. “ניל”י” – תולדותיה של ההעזה המדינית

סיור בעקבות רעיון ניל”י ומחולליו
יום שישי, כ”ב בכסלו תש”פ, 20.12.2019
הדרכה: מודי שניר, מורה דרך מוסמך

9. חנוכיות ושימור המסורת, ירושלים*

יום רביעי, כ”ז בכסלו תש”פ, 25.12.2019
הדרכה: אהרל’ה ברינדט, מורה דרך מוסמך
* הגעה עצמית

10 . המגל והשברייה

בעקבות עז א-דין אל קאסאם, אבי הטרור
הפלסטיני המאורגן
שבת, ל’ בכסלו תש”פ, 28.12.2019
הדרכה: יגאל גרייבר, מורה דרך מוסמך

ינואר 2020

11 . מאה שנה לעלייה השלישית: “אוהלים לבנים”

רעיון גדוד העבודה – החלום ושברו
שבת, ז’ בטבת תש”פ, 4.1.2020
הדרכה: רמי אהרוני

12 . קמפוס הבקעה

סיור באתרי שימור בבקעת יריחו, והשתתפות
בטקס האפיפניה בקאסר אל-יהוד
ימים שישי-שבת, כ’-כ”א בטבת תש”פ
17-18.1.2020
הדרכה: מודי שניר
לינה: קיבוץ קליה

13 . “שביל ישראל עם טיפת שימור”

סיור בשביל ישראל, נחל עמוד תחתון: מצומת
קדרים לקיבוץ חוקק ובאתרי מורשת באזור
שבת, כ”ח בטבת תש”פ, 25.1.2020

14 . מאה שנה לעלייה השלישית: רמת גן -מחזון למציאות

סיפורה של רמת גן מחזון שתחילתו בעלייה
השנייה, התגבשותו בעלייה השלישית ופריחתו
בעליות הרביעית והחמישית, עד המציאות של ימינו
יום שישי, ה’ בשבט תש”פ, 31.1.2020
הדרכה: אדר’ נעה שק

פברואר 2020

15 . ישראל 2020 – אזור הדרום

בעקבות תמ”א 35 לשנת 2020 ומה קורה
במציאות של היום במרחב שבין היישובים
כרמים, ערד וירוחם? כולל פגישות עם
מתכננים וראשי יישובים
יום חמישי, י”א בשבט תש”פ, 6.2.2020
הדרכה: ד”ר זאב זיוון

16 . מאה שנה לעלייה השלישית: מי יבנה את תל אביב?

בעקבות תוכנית המתאר הראשונה של
תל אביב בתכנונו של פטריק גדס
יום שישי, י”ט בשבט תש”פ, 14.2.2020
הדרכה: אדר’ עופר בור

17 . מאה שנה לעלייה השלישית: “כי הפטנט הוא מתימן”

עולי תימן במושבות ראשון לציון ורחובות
יום חמישי, כ”ה בשבט תש”פ, 20.2.2020
הדרכה: צוותים מקומיים, ליווי: עודד גטרוייר

18 . “בשביל ישראל עם טיפת שימור”

מציפורי לצומת המוביל, וביקור באתר ציפורי
שבת, כ”ז בשבט תש”פ, 22.2.2020

19 . שביל הארגמן

סיור במרחב נחל שורק המערבי – שימור
מול המודרנה
יום שישי, ג’ באדר תש”פ, 28.2.2020
הדרכה: ד”ר נחום שגיב

מרץ 2020

20 . “נפט! נפט!”

בעקבות צינור הנפט האימפריאלי (IPC) וראשית
תעשיית הנפט, מכוכב הירדן ואזור דברת עד
מפרץ חיפה. מוקדש לנוטרי קו צינור הנפט.
יום חמישי, ט’ באדר תש”פ, 5.3.2020
הדרכה: יגאל גרייבר, מורה דרך מוסמך

21 . מאה שנה לעלייה השלישית: “שני פלגים -נהר אחד”

מקיבוץ עין חרוד איחוד (מפא”י) לקיבוץ מזרע
(מפ”ם) ומה שביניהם במבחן הזמן
שבת, י”ח באדר תש”פ, 14.3.2020
הדרכה: יעקב שורר, מורה דרך מוסמך

22 . בעקבות ראשית המדע והארכיאולוגיה בארץ ישראל

סיפורו של גוטליב שומאכר – ארכיטקט, קרטוגרף
וארכיאולוג מכת הטמפלרים, בין חיפה למגידו
יום חמישי, כ”ג באדר תש”פ, 19.3.2020
הדרכה: ד”ר שלי אן פלג

23 . “בשביל ישראל עם טיפת שימור”

מאזור נופית לנחל קישון וביקור באתרי מורשת באזור
שבת, כ”ה באדר תש”פ, 21.3.2020

24 . מאה שנה לעלייה השלישית: “ראשונים בדן”

מודלים התיישבותיים ראשוניים במרחב דן
שבת, ג’ בניסן תש”פ, 28.3.2020
הדרכה: חנוך ויזר, מורה דרך מוסמך

אפריל 2020 

25 . “בעירו של הרצל”

סיור מקיף בהרצליה – שימור וסיפורי מקום
יום חמישי, ח’ בניסן תש”פ, 2.4.2020
הדרכה: תמר לירם, פעילת שימור בהרצליה

26 . “בשביל ישראל עם טיפת שימור”

מרמת הנדיב ועד נחל תנינים, סיור במעגן הדייגים
ובאתרי מורשת באזור
שבת, י’ בניסן תש”פ, 4.4.2020

27 . יישובים נטושים ויישובים משתנים בשרון ובחוף הכרמל

יישובים שלא עמדו במבחן הזמן
יום שישי, ל’ בניסן תש”פ, 24.4.2020
הדרכה: זהר לביא, מורה דרך מוסמך

מאי 2020

28 . 72 שנה למלחמת תש״ח

סיפורי קרבות באתרים בלתי מוכרים בנגב
שבת, ח’ באייר תש”פ, 2.5.2020
הדרכה: ד”ר זאב זיוון

29 . פניני הדרום: ״ביקור מוטרף במוזיאון״

מוזיאון האנז”ק החדש בבאר שבע; סיפורם של
שלושת בני עין חרוד בבאר שבע; קיבוץ חצרים:
ביקור בצריף ראשונים ובמפעל “נטפים”
יום חמישי, כ”ז באייר תש”פ, 21.5.2020
הדרכה: צוות מוזיאון האנז”ק, ד”ר זאב זיוון,
 צוות צריף חצרים

יוני 2020

30 . 72 שנה למלחמת תש״ח

סיפורה של חזית 5 – קרבות ואירועים בדרום
תל אביב ערב מלחמת העצמאות
יום שישי, י”ג בסיון תש”פ, 5.6.2020
הדרכה: רמי אהרוני, מורה דרך מוסמך

31 . נשים פורצות דרך

סיפורן של שולמית בת דור, רמה לינדהיים,
חנה סנש, חביבה רייק, פניה ברגשטיין,
חנה מייזל, הדסה יזרעאלי
יום חמישי, כ”ו בסיוון תש”פ, 18.6.2020
הדרכה: יעקב שורר, מורה דרך מוסמך

תחום חינוך ואתרי מורשת

מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי

קורס ארצי

ימים ראשון-חמישי, א’-י”ב באלול תשע” ט 1-12.9.2019

הכשרה אזורית

ימים ראשון-שלישי, ט”ו-כ”ד באלול תשע”ט 15-24.9.2019

פורום רכזי אתרי ליבה

יום שלישי, ל׳ בתשרי תש״פ 29.10.2019
יום שני, כ”ח בתמוז תש”פ 20.7.2020

יום למפעילי השירות הלאומי

יום שלישי, י”ב בכסלו תש״פ 10.12.2019

השתלמויות חד יומיות

יום רביעי, ח’ בחשון תש”פ 6.11.2019

יום רביעי , כ”ז בכסלו תש”פ 25.12.2019
בשילוב יום חשיפה ומיון ארצי

יום חמישי, י”א בשבט תש”פ 6.2.2020

יום שני, י”ב בניסן תש”פ 6.4.2020
טיול אביב

יום שני, י’ באייר תש”פ 4.5.2020
יום הרצל

יום שני, ו’ באב תש”פ 27.7.2020
השתלמות סיום שנה

 

פורומים למנהלי אתרי מורשת

כנרת:

יום רביעי, כ”ה באלול תשע”ט 25.9.2019
משותף עם פורום עמקים

יום שלישי, ז’ בחשוון תש”פ 5.11.2019

יום שלישי, ו’ בניסן תש”פ 31.3.2020

יום שלישי, ח’ בתמוז תש”פ 30.6.2020
משותף עם פורום עמקים

מישור החוף הצפוני:

יום חמישי, כ״ג בחשוון תש”פ 21.11.2019

יום שני, ו’ באדר תש”פ 2.3.2020

יום שני, כ״ו בניסן תש”פ 20.4.2020

יום חמישי, י’ בתמוז תש”פ 2.7.2020
משותף עם פורום ת”א

עמקים:

יום רביעי, כ”ה באלול תשע”ט 25.9.2019
משותף עם פורום כנרת

יום שני, כ”ט בשבט תש”פ 24.2.2020

יום חמישי, י”ג באייר תש”פ 7.5.2020

יום שלישי, ח’ בתמוז תש”פ 30.6.2020
משותף עם פורום כנרת

מרכז:

יום שני, כ״ט בתשרי תש”פ 28.10.2019

יום רביעי, ד׳ בטבת תש”פ 1.1.2020

יום שני, כ״ז באדר תש”פ 23.3.202

יום שלישי, א’ בתמוז תש”פ 23.6.2020
משותף עם פורום מושבות יהודה

תל אביב:

יום שלישי, י”ד בחשון תש”פ 12.11.2019

יום רביעי, ח’ באדר תש”פ 4.3.2020

יום שלישי, י”ט באייר תש”פ 13.5.2019

יום חמישי, י’ בתמוז תש”פ 2.7.2020
משותף עם פורום מישור החוף הצפוני

ירושלים:

יום שני, ו’ בחשוון תש”פ 4.11.2019

יום שלישי, ל’ בשבט תש”פ 25.2.2020

יום שלישי, י״א באייר תש”פ 5.5.2020
משותף עם פורום דרום

יום שני, כ”א בתמוז תש”פ 13.7.2020

מושבות יהודה:

יום רביעי, ט”ו בחשוון תש”פ 13.11.2019

יום שלישי, ג’ בטבת תש”פ 31.12.2019

יום רביעי, ז’ בניסן תש”פ 1.4.2020

יום שלישי, א’ בתמוז תש”פ 23.6.2020
משותף עם פורום מרכז

פורום דרום:

יום שני, כ’ בחשוון תש”פ 18.11.2019

יום רביעי, כ״ד בשבט תש”פ 19.2.2020

יום שלישי, י״א באייר תש”פ 5.5.2020
משותף עם פורום ירושלים

יום שני, י״ד בתמוז תש”פ 6.7.2020

 

הכשרות לסגלי הדרכה באתרי מורשת

עצב זאת בעצמך, סדנת עיצוב חומרים גרפיים

יום שני, ט”ז באלול תשע”ט 16.9.2019

קורס למנהלי אתרי המורשת

יום רביעי, כ”ט בחשוון תש”פ 27.11.2019
יום רביעי, ו’ בטבת תש”פ 4.12.2019
יום רביעי, י”ג בכסלו תש”פ 11.12.2019
יום רביעי, כ’ בכסלו תש”פ 18.12.2019
יום רביעי, כ”ז בכסלו תש”פ 25.12.2019

קורס למדריכים באתרי מורשת

יום רביעי, ט’ בתמוז תש”פ 1.7.2020
יום רביעי, ט”ז בתמוז תש”פ 8.7.2020
יום רביעי, כ”ג בתמוז תש”פ 15.7.2020
יום רביעי, א’ באב תש”פ 22.7.2020
יום שלישי, ז’ באב תש”פ 28.7.2020

מעגל הדרכה

יום שני, י”ג בחשוון תש”פ 11.11.2019
יום שני, י”ח בכסלו תש”פ 16.12.2019
יום שלישי, ט’ בשבט תש”פ 4.2.2020
יום רביעי, כ”ב באדר תש”פ 18.3.2020
יום שלישי י”ז בסיוון תש”פ 9.6.2020

מפגשי רכזי הדרכה

יום שני, כ”ג באלול תשע”ט 23.9.2019
יום שני, ה’ בטבת תש”פ 2.1.2020
יום חמישי, ח’ בניסן תש”פ 2.4.2020
יום שני, ז’ בתמוז תש”פ 29.6.2020

מתנדבים למורשת ע״ש אורי אורבך

הכשרת רכזי מתנדבים

יום שני, ח’ בתשרי תש”פ 7.10.2019
יום רביעי’ ו’ בכסלו תש”פ 4.12.2019
יום שלישי, ט”ז בשבט תש”פ 11.2.2020
יום רביעי, כ”ח בניסן תש”פ 22.4.2020
יום שלישי, כ”ב תמוז תש”פ 14.7.2020

לצלם סיפור – סדנא למתנדבי אזור
ירושלים, דצמבר 2019 – ינואר 2020

לצלם סיפור – סדנא למתנדבי אזור
הדרום, פברואר – מרץ 2020

קורס למתנדבים בארכיונים
נובמבר – דצמבר 2019

השתלמויות אזוריות מתנדבים למורשת

אצבע הגליל

יום שני, י”ג בחשוון תש”פ 11.11.2019
יום שני, כ”ב בשבט תש”פ 17.2.2020
יום חמישי, ח’ בניסן תש”פ 2.4.2020

כנרת

יום שני, ו’ בחשוון תש”פ 4.11.2019
יום שני, ח’ בשבט תש”פ 3.2.2020
יום שני, ל’ בסיוון תש”פ 22.6.2020

עמקים

יום חמישי, י”ט בטבת תש”פ 16.1.2020
יום ראשון, כ”ה בניסן תש״פ 19.4.2020
יום ראשון, י”ג בתמוז תש”פ 5.7.2020

מישור החוף הצפוני

יום ראשון, י”ד בשבט תש”פ 9.2.2020
יום שלישי, כ”א באדר תש”פ 17.3.2020
יום רביעי, י”ח בסיוון תש”פ 10.6.2020

חוף הכרמל

יום חמישי, כ”א בכסלו תש”פ 19.12.2019
יום שלישי, כ”ג בשבט תש”פ 18.2.2020
יום חמישי, כ”ט בניסן תש”פ 23.4.2020

מרכז

יום ראשון, י”ב בחשון תש”פ 10.11.2019
יום ראשון, כ”א בשבט תש”פ 16.2.2020
יום ראשון, י”א בניסן תש”פ 5.4.2020

תל אביב

יום רביעי, כ’ בכסלו תש”פ 18.12.2019
יום רביעי, ז’ בניסן תש”פ 1.4.2020
יום רביעי, ט”ו באב תש״פ 5.8.2020

מושבות יהודה

יום שני, י”א בכסלו תש”פ 9.12.2019
יום שני, ו’ באדר תש”פ 2.3.2020
יום שני, ט”ז בסיוון תש”פ 8.6.2020

ירושלים

יום חמישי, כ”ח בכסלו תש״ פ 26.12.2019
יום רביעי, כ”ב באדר תש”פ 18.3.2020
יום שלישי, ה’ באלול תש”פ 25.8.2020

דרום

יום ראשון, כ”ב באלול תשע”ט 22.9.2019
יום רביעי, י”א בטבת תש”פ 8.1.2020
יום חמישי, ג’ בתמוז תש”פ 25.6.2020

 

עריכה: חומי נובנשטרן | תכנון והכנת סיורים: עודד גטרוייר | צילומים: מיכאל גינזבורג, חומי נובנשטרן, עופר יוגב, טל בן נון, תחום חינוך
עיצוב גרפי ועיבודי תמונות: LADYMAC CREATIVE
תמונת שער: תחנת הכח, חיפה
תמונת שער אחורי: תחנת הרכבת ההיסטורית, ירושלים

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, בית הספר החקלאי מקוה ישראל 5891000
טלפון: 03-5059197 , פקס: 03-5034828 , דוא”ל: shimur@shimur.org.il , אתר המועצה: www.shimur.org.

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, שומרת על הזכות לשינויים בתוכנית • סמוך למועד האירוע, מומלץ לוודא
שלא חלו שינויים במועד ובמיקום האירוע • תוכנית מפורטת לאירוע, תפורסם באתר האינטרנט של המועצה
לשימור אתרי מורשת בישראל, סמוך למועד האירוע www.shimur.org.il • יש לוודא פרטים גם בטלפון המופיע
ליד כל אירוע, או בטלפון: 03-5086625 • הנכם מוזמנים לעדכן את פרטיכם בדוא”ל: revital@shimur.org.il

 

 

 

 

נגישות

  • גודל פונטים

מקרא נגישות

לתאימות מלאה יש להשתמש בדפדפנים כרום ופיירפוקס
למעבר בין אלמנטים בדף לחץ על מקש ה - Tab, לחזרה אחורה לחץ על צרוף המקשים - Shift + Tab

בכלי נגישות זה ניתן לבצע מספר דברים

  • - להחליף צבעוניות של האתר במחלקת הצבעוניות
  • - להגדיל ולהקטין פונטים ללא שבירות עיצוביות
  • - להדגיש כותרות ולינקים בקו מתאר תחתון
  • - ניתן גם לעבוד מקלדת בלבד ולגלוש באתר
  • - ניתן להפעיל מסמך ללא עיצוב כלל
  • - ניתן לאפס הכול לברירת המחדל

ניתן להגיע למקומות עיקריים בקלות ע"י צירופי המקשים הנ"ל

  • ESC מאפס את האינדקס של המסמך ומציב אותו בתפריט ניווט מהיר
  • ALT + i – כיבוי והדלקת מידע זה
  • ALT + m – מעבר מהיר לתפריט הנגישות
  • ALT + s – מעבר לתפריט ניווט מהיר
  • ALT + 1 – חזרה לדף הבית
  • ALT + 2 – מעבר לתפריט הראשי
  • ALT + 3 – מעבר לתוכן המרכזי בעמוד
  • ALT + 4 – מעבר לחיפוש כללי
  • ALT + 5 – מעבר לדף יצירת קשר

במידה ועוברים בין דפים באתר המידע לגבי הבחירות שביצענו נשמר וממשיך עם הגולש אל הדף הבא