חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

פורום הרצל במועצה לשימור אתרי מורשת בישראל

בנימין זאב הרצל, חוזה המדינה (1904-1860)

תאודור הרצל בבזל, על מרפסת מלון שלושת המלכים – שנת 1898 – בקונגרס הציוני הראשון. צילום: לע”מ

 

 למידע אודות הרצל לחצו כאן

למידע על חוק בנימין זאב הרצל (ציון זכרו ופועלו), התשס”ד-2004 (1) לחצו כאן

 

פורום הרצל

הוקם במועצה לשימור אתרי מורשת בישראל בשנת 2015 במטרה להנחיל את חזונו מורשתו ופועלו של בנימין זאב הרצל חוזה המדינה. המגמה היא להביא להטמעת הנושא בפעילות השוטפת של המועצה ולהפצתו במערכת החינוך ובקרב הציבור הרחב.

בראש הפורום עומד עו”ד אילן שלגי ח”כ ושר לשעבר, יוזם חוק הרצל – חבר הועד המנהל.  משתתפים בפורום בין היתר: פרופ’ אריאל פלדשטיין מאוניברסיטת בן גוריון – לשעבר יו”ר המועצה הציבורית להנצחת הרצל , פרופ’ מעוז עזריהו– ראש מוסד הרצל באוניברסיטת חיפה, פרופ’ דני קורן, ד”ר מרדכי פרידמן, ד”ר מרדכי נאור, מיכאל כהן– חבר הועד המנהל,  עודד פויר– מנהל מרכז הרצל, שלומית סאטלר-מרכז הרצל, עמרי שלמון – מנכ”ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, שלמה קופל –מתנדב, חומי נובנשטרן – סמנכ”לית, אלעד בצלאלי– סנמכ”ל מינהל מטה ומורשת, קרן שרעבי רייש – מנהלת מחלקת חינוך

 

עו”ד אילן שלגי (מימין) ועמרי שלמון, מנכ”ל המועצה לשימור אתרי מורשת

 

קיץ ציוני במרכז הרצל

יום הרצל

אירוע המתקיים ביום הרצל י’ באייר, כפי הקבוע בחוק הרצל. במסגרת זו מתקיים טקס בשילוב פעילויות חינוכיות באחת התחנות שבדרכו של הרצל בארץ ישראל, סמוך לשילוט המועצה לשימור אתרים המנציח את ביקורו במקום בשנת 1898. בטקס משתתפים ראש העירייה; נבחרי ציבור; מורים ותלמידים; משרתי ומשרתות השירות הלאומי.

 

 

בדרכו של הרצל

בשנת תשס”ט 2009 הפיקה המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל חוברת המוקדשת לתחנות במסעו של הרצל בארץ ישראל. החוברת היא חלק מפרויקט “בדרכו של הרצל”, הכולל שילוט שבע התחנות בהן עברו בנימין זאב הרצל והמשלחת הציונית בארץ ישראל. מטרת הפרויקט היא לעודד את העיסוק במורשתו של הרצל על היבטיה השונים, דרך סיורים, ימי למידה ופעילויות חינוכיות שונות. הפרויקט הוא פרי יוזמה של המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, המועצה הציבורית להנצחת זכרו של הרצל והחטיבה הצעירה לחינוך והדרכה באתרי מורשת. 
למעבר לצפייה בעמוד החוברת לחצו כאן

 

פגישת הרצל עם הקיסר וילהלם השני במקוה ישראל

אירוע המתקיים ב 28 באוקטובר ליד יצירתו של הפסל מוטי מזרחי המנציחה את פגישת הרצל עם הקיסר הגרמני ביום זה. האירוע בשיתוף בית הספר מקוה ישראל, אשר תלמידיו משתתפים בסיורים, בהמחזה ובמוסיקה.

תמונת פוטומונטז’, שנוצרה על מנת להנציח את פגישתו של בנימין זאב הרצל עם קיסר גרמניה וילהלם השני, שהתקיימה ליד מקוה ישראל ב-28 באוקטובר 1898, במהלך מסעו של הקיסר לארץ ישראל

 

כנס כט בנובמבר

כנס אקדמי שנתי באחת האוניברסיטאות המובילות בדגש על חזונו של הרצל ופועלו המדיני לקבלת הכרת אומות העולם בזכות העם היהודי למדינה משלו.

גל הרצל בכנרת

אירוע ביום כ’ תמוז, יום השנה לפטירת הרצל בשיתוף המועצה האזורית עמק הירדן . לאחר טקס ליד גל אבנים שהקימו תושבי האזור דרומית לבית העלמין כנרת בשנת 1909, מקיימת המועצה יום עיון באתר המורשת חצר כנרת.

 

כנסים ביןלאומיים

הפורום לוקח חלק בכנסים ואירועים של מרכז הרצל וההסתדרות הציונית העוסקים במורשתו של הרצל ובתולדות הציונות.

הפורום יוזם קשרים ופעילויות משותפות עם גורמים משפיעים ובין תכניותיו:

  • הפקת סרט עלילתי על הרצל
  • הוצאה לאור של ספר על הרצל