חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

מחוזות

מחוז צפון

מרחב צפון הינו מן הגדולים שבמרחבי הארץ על פי החלוקה של המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. המרחב כולל את מחוז הצפון, פרט לנפת עכו והגליל המערבי, ומשתרע מהגולן ואצבע הגליל בצפון ועד אזור מגידו ובית שאן בדרום. בהתאם לגודלו מכיל המחוז מגוון עשיר במיוחד של אתרים ושל נופי מורשת: ערים עתיקות כצפת, טבריה ובית שאן, מושבות העלייה הראשונה, ערש הקיבוצים והמושבים וחוות ההכשרה ההיסטוריות, בנייה עותמאנית ובריטית, מתחמי תחבורה היסטוריים (רכבת העמק) ובנייה של תקופת קום המדינה.

מרכיב נוסף במכלול הינם אתרי המורשת בנצרת ובכפרים הערבים בצפון, עליהם מופקד עמיתי, אמיר מזאריב מנהל מחוז המיעוטים.

אותם מתחמים, אתרים ונופי תרבות, יחד עם מאפיניי הטבע הצפוניים מהווים את הייחוד והאופי של מרחבי הגליל, הגולן והעמקים. עתידו של האזור תלוי במידה רבה ביכולתו לשמור על אופיו ומגוון אתרי התרבות שלו גם בעיתות פיתוח, קליטת תושבים והתקרבות למרכז. השימור לצד הפיתוח מעניק איכויות תרבותיות, חברתיות וכלכליות לתושבי הצפון.

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל הינה הגוף המקצועי בתחום שימור המורשת הפיסית הבנויה של המתחמים והאתרים ההיסטוריים. הפעילות מתבצעת בכמה מישורים: ליווי הרשויות וועדות התכנון והבנייה של האזור, ייזום של פרויקטים לשימור, ניהול מאבקים ציבוריים כנגד יזמות ותכניות הפוגעות באתרי המורשת, ריכוז ידע גיאוגרפי, אדריכלי והיסטורי על האתרים השונים והפצה של עקרונות השימור למקבלי ההחלטות, למתכננים ולשיח הציבורי.

הבסיס לפעילות הינם האנשים שמתחברים לנושא, נאמני שימור, שמעורבים, מסייעים, מתריעים ותורמים מזמנם ויכולתם. רבים מהם פעילים בוועדות השימור הציבוריות של המועצה לשימור.

בברכה,

יוסי מורנו – מתנדב, יו”ר ועדת השימור של המועצה לשימור ארי מורשת בישראל בצפון

דינה אבשלום גורני – מנהלת מחוז צפון במועצה לשימור במועצה לשימור אתרי מורשת בישראל

טלפון: 04-6415073  פקס: 04-6514540

dinaag@shimur.org.il

יצירת קשר עם המחוז

    חדשות, פרויקטים, מאבקים ציבוריים ומאמרים

    עוגיות

    אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

    מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

    על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על “אני מסכים”, אתה מסכים לשימוש בעוגיות.