חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

אירועים

עצמאות במכון ז'בוטינסקי

יום רביעי, ה’ באייר תשפ”ג, 26.04.23, בין השעות 09:00 – 14:00

זאב (ולדימיר) ז’בוטינסקי (1880-1940) היה מנהיג ציוני פורץ דרך, מדינאי, נואם, עיתונאי, סופר, משורר ומתרגם, מחולל “הגדודים העבריים”, איש חזון ואיש מעשה. דמותו ועשייתו כבשה את לב ההמונים וקסם יצירתו לא פג עד היום. ז’בוטינסקי נודע גם כאבי תפיסת “קיר הברזל”. תורתו המדינית קראה להקמת מדינה יהודית ויצירת רוב יהודי בארץ ישראל, ובמאבק הפוליטי שניהל להגשמתה. לשם כך ייסד את הזרם הרוויזיוניסטי בציונות ואת תנועת הנוער בית”ר. מכון ז’בוטינסקי בישראל פועל משנת 1937 להפצה של מורשת זאב ז’בוטינסקי.

מה באתר: מוזיאון ז’בוטינסקי מזמין אתכם לסיור חווייתי ולימודי הכולל הרצאה, סיור מודרך ומיצג. אורך הביקור – כשעה.

להלן פירוט מהלך הסיור: בהגיעם אל המוזיאון יקבלו המבקרים הסבר על חייו ופועלו הרב של זאב ז’בוטינסקי.

מעגל החיים” של זאב ז’בוטינסקי

בהמשך הסיור יצפו המבקרים במיצג נוסף “הספורט הלאומי – עליית אף-על-פי”, מיצג אורקולי מרגש על תנועת ההעפלה הימית הרוויזיוניסטית בשנות ה-30, המגולל את סיפורה הדרמטי של העלייה כפי שכונתה על ידי ז’בוטינסקי, “הספורט הלאומי”. במסגרת זו הגיעו ארצה 34 אניות שהביאו על סיפונן כ-20 אלף מעפילים. אלפי יהודים, ברובם צעירים, ניצלו בכך מן הגורל המר מידי הנאצים, מפניו התריע וזעק המנהיג הציוני ז’בוטינסקי. ובהגיעם לארץ, רבים מהם הצטרפו למחתרת האצ”ל האנטי-בריטית.

ניתן לשלב את הביקור עם כניסה למוזיאון האצ”ל הנמצא קומה מתחתינו, שם ניתן לצפות בסרט על פעילות האצ”ל לצד מיצגי קבע המתארים את עיקרי פעולות המחתרת וקיר הנופלים עם סיפורם של 12 עולי הגרדום.

לילדים: תכנית העשרה, סיורים מודרכים וסרטים המיועדים לילדים ובני נוער וניתן לקבל דפי משימות להפעלה עצמאית ברחבי המוזיאון ללא עלות במיוחד בחגים.

קרדיט: צבי הנרי כהן

 

הישארו מעודכנים

  אירועים קרובים
  עצמאות במכון ז'בוטינסקי
  4/26/2023 9:00 am
  // 2:00 pm
  עוגיות

  אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

  מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

  על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על “אני מסכים”, אתה מסכים לשימוש בעוגיות.