חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

אירועים

פסח במוזיאון מגדל דוד בירושלים

 

מוזיאון מגדל דוד בירושלים מזמין את הקהל לחגוג את חג הפסח במגוון סיורים ומופעים במוזיאון

מוזיאון מגדל דוד בירושלים מזמין את המבקרים לבקר בחוה”מ פסח 2022 ולהנות ממופעי הלילה המרהיבים המוצגים על חומת המצודה וממגוון סיורים ייחודיים: “סיפורי חומות”, “תעלומות ארמון הורדוס והקישלה”, “פתוח! כאן בונים” ו”משחקים אותה בירושלים” 

ילדים ובני נוער עד גיל 18 יהנו מכניסה חינם בימי חוה”מ, 17-21 באפריל **בשעות פתיחת המוזיאון במהלך היום** 

כניסה חינם לכלל המבקרים בסופי השבוע (15-16 באפריל, 22-23 באפריל) במסגרת “שבת ישראלית” של המועצה לשימור אתרי מורשת ומשרד התרבות

שעות פעילות במהלך פסח:

ערב פסח, 15 באפריל | 09:00-14:00

פסח, 16 באפריל וחוה”מ פסח, 17-20 באפריל | 09:00-16:00

ערב חג שני, 21 באפריל | 09:00-14:00

חג שני, 22 באפריל ושבת 23 באפריל | 09:00-16:00

יש להרשם מראש באתר המוזיאון >> www.tod.org.il

Old City of Jerusalem, Israel: David Tower Light Show

סיפורי חומות – סיור למשפחות עם ילדים סיור חוויתי על חומות העיר העתיקה המשלב שירים, אגדות וסיפורים. הסיור מתחיל במגדל דוד, עובר דרך חפיר המצודה, הקישלה, טיילת החומות ומסתיים בכותל. מה הקשר בין חלום שחלם הסולטאן סולימאן המפואר לבין האריות בשער יפו? כיצד מאות מטבעות זהב סייעו לסולטן לחשוף את הכותל המערבי? ומדוע נקראת ירושלים בשמה?

מוזמנים לגלות את התשובות לשאלות הללו (ולעוד רבות אחרות!) בסיור חומות מרתק וחוויתי לכל המשפחה.

 • עברית: יום ראשון 17.4, יום שני 18.4, יום שלישי 19.4, יום רביעי 20.4, בשעות 12:00, 15:00, יום חמישי 21.4 בשעה 12:00
 • אנגלית: יום שני 18.4, יום שלישי 19.4 בשעה 11:00
 • משך הסיור שעתיים
 • מתאים למשפחות עם ילדים מגיל 6. לא מתאים למתקשים בהליכה ולתינוקות בעגלה. לא ניתן לצרף ילדים מתחת לגיל 6 לסיור זה.
 • 40 ₪ לילד, 50 ₪ למבוגר
 • בהרשמה מראש https://www.tod.org.il/event/Passover-2022

 

תעלומת ארמון הורדוס והקישלה סיור המזמין את המבקרים למסע מרתק אל עברה של העיר, אל האירועים הגדולים והסיפורים שעיצבו את פני ההיסטוריה.

מעל פני השטח שוקקת ירושלים – יפהפייה, מרתקת ומסתורית, שופעת מראות, ריחות וטעמים חד-פעמיים. אולם המפתח אל סודותיה ועוצמתה של העיר טמון במעמקי האדמה; שם נחשפים האירועים ההיסטוריים שעיצבו את דמותה. הקישלה, מבנה אשר שימש בעבר כתחנת משטרה וכבית מעצר, ממוקם דרומית למגדל דוד, בצמוד לחומת העיר העתיקה. בתקופת המנדט הבריטי שימש המקום לכליאת אסירי המחתרת היהודית אצ”ל. בשנת 1999 ביצעה רשות העתיקות חפירה ארכיאולוגית נרחבת בקישלה בה נחשפו סודותיה של העיר מימי בית המקדש הראשון ועד ימינו.

 • עברית: יום שני 18.4, יום שלישי 19.4, יום רביעי 20.4 בשעה 13:00
 • אנגלית: יום ראשון 17.4 בשעה 12:00
 • משך הסיור שעה וחצי
 • 65 ₪ למשתתף
 • בהרשמה מראש https://www.tod.org.il/event/Passover-2022

 

פתוח! כאן בונים סיור מאחורי הקלעים של תהליך ההתחדשות, השימור וההנגשה של מוזיאון מגדל דוד

הצצה אל מאחורי הקלעים של פרויקט ההתחדשות של מוזיאון מגדל דוד השוכן במצודת ירושלים הקדומה, סמוך לשער יפו. סיור באתר ושיחה על דילמות השימור העולות בעבודה במבנה היסטורי בעל חשיבות כה רבה, אל מול צורכי ההתחדשות והנגישות של המוזיאון הפועל בתוכו. כיצד מתאימים חללים עתיקים לתצוגה מודרנית עתירת טכנולוגיה? מה נדרש על מנת להנגיש מבנה היסטורי ומבוצר בן אלפי שנים? ואילו תגליות נמצאו במהלך החפירות הארכיאולוגיות החדשות במצודה? – כל זאת ועוד, בסיור חדש במהדורה מוגבלת!

 • עברית: יום ראשון 17.4, בשעה 10:00
 • אנגלית: יום חמישי 21.4 בשעה 10:00
 • משך הסיור שעה וחצי. חובה להצטייד בנעליים
 • 65 ₪ למשתתף
 • בהרשמה מראש https://www.tod.org.il/event/Passover-2022

 

מופעי הלילה על רקע הלילה הירושלמי הקסום, וכשחומת מצודת דוד ושרידיה משמשים כתפאורה, מוקרנים המיצגים האור־קוליים, ומובילים את הצופים למחוזות היסטוריים מרתקים.

מופעי הלילה יוצרים חוויה רב-חושית, אשר מחברת בין עבר, הווה ועתיד, ומעירה לחיים את סיפורי ירושלים. ההקרנה נעשית באמצעות טכנולוגיות מתקדמות – שידורי וידיאו, סאונד ותאורה – ויוצרת דימויי ענק מוחשיים ועוצרי נשימה. המיצגים מוגשים בשפה בין־לאומית, באמצעיים ויזואליים ומוזיקליים, ומתאימים לכל אחד ואחת, בכל גיל, מכל לאום ומכל דת. המופעים מיועדים לכולם – לישראלים ולתיירים, למשפחות, לדוברי כל השפות – ולכל אוהבי ירושלים!

למידע נוסף https://www.tod.org.il/night-shows

מופע החיזיון הלילי – סיפוריה ופניה הרבים של ירושלים נשזרים בתוך מיצג מולטי־מדיה עוצמתי ורב-חושי. המופע האור־קולי מוביל את הצופים אחורה בזמן למחוזות היסטוריים ולאירועים משמעותיים, שעיצבו את פניה של העיר.

שעות המופע במהלך פסח:

16.4 20:00

17.4 20:00, 22:00

18.4 20:00, 22:00

19.4 20:00, 22:00

20.4 20:00, 22:20

23.4 20:00

 

מופע המלך דוד – סיפור חייו של הנער דוד, שהפך למלך ולמנהיג רב השפעה לדורי־דורות, מתעורר לחיים ומוקרן על חומת מצודת דוד ובינות שרידי התקופות השונות.  במעין סגירת מעגל מוקרן סיפורו על אבני ירושלים, העיר שהקים ובנה בעצמו לפני אלפי שנים.

שעות המופע במהלך פסח:

16.4 21:00

17.4 21:00

18.4 21:00

19.4 21:00

20.4 21:00

23.4 21:00

 

ביקור במגדל דוד מוזיאון מגדל דוד, שוכן באחד מהאתרים ההיסטוריים, החשובים והמרתקים בארץ ישראל – מצודת ירושלים. בימים אלו המוזיאון מחדש את פניו, בשל העבודות תצוגת הקבע של המוזיאון סגורה, דגם ירושלים במאה ה-19 סגור לצרכי שימור וטיפול ומסלולי הסיור נגישים חלקית לכסאות גלגלים. תצוגת הקבע החדשה תפתח בסוף השנה.

כרטיס הכניסה כולל: שני מסלולי סיור עצמאיים באוויר הפתוח לאורך החצר הארכאולוגית, החפיר, הקישלה ותצפית 360° יפיפיה ממגדל פצאל. הסיורים מלווים במדריך קולי.

תצפית מגדל פצאל – בראש מגדל פצאל בגובה 777 מעל פני הים – שוכנת התצפית היפה ביותר בירושלים!  360° של נוף מרהיב אל עבר המזרח והמערב, העיר העתיקה והחדשה, העבר והעתיד.

מדריך קולי – ירושלים ממעוף הציפור: מסלול סיור באוויר הפתוח של חצר המצודה רחבת הידיים, מזמין את המבקרים להכיר את ירושלים ולגלות כיצד השתנו פניה לאורך ההיסטוריה. הסיור משמש כמעין חלון להיסטוריה העשירה של ירושלים וכולל תצפית מרהיבה וסיור בין ממצאים ארכיאולוגים ודגמים היסטוריים הממחישים את סיפור התפתחותה של העיר במהלך כ-3,000 שנות היסטוריה.

מדריך קולי – תעלומת ארמון הורדוס והקישלה: מסלול סיור המזמין את המבקרים למסע מרתק אל עברה של העיר, אל האירועים הגדולים והסיפורים שעיצבו את פני ההיסטוריה. בשנת 1999 ביצעה רשות העתיקות חפירה ארכיאולוגית נרחבת בקישלה בה נחשפו סודותיה של העיר מימי בית המקדש הראשון ועד ימינו. הסיור עובר דרך שרידי ארמון המלך הורדוס, מפעל יהודי מימי הביניים ובית המעצר שבקישלה, וכולל ממצאים נדירים, סיפורים ועדויות מרתקות.

משחק למשפחות – תעלומה במצודה: ערכת משחק עצמאית למשפחות לסיור במצודה העתיקה בעקבות מפתח שנמצא בחפירות ארכיאולוגיות בחצר המצודה. בכל תחנה תקבלו משימה, סיפור או רמז שהשאיר עבורכם שליטי העיר שהתגוררו במצודה.

מומלץ לרכוש כרטיסים באתר האינטרנט לפני ההגעה למוזיאון.

שבת ישראלית – מוזיאון מגדל דוד משתתף בפרויקט “שבת ישראלית” של המועצה לשימור אתרים ומזמין אתכם לבקר במוזיאון בימים שישי ושבת ללא עלות. בימי שבת יערכו בשטח המוזיאון סיורים מודרכים בעברית ובימים שישי ושבת ניתן לשאול על בסיס מקום פנוי מדריך קולי ולצאת לסיור עצמאי בשטח המצודה. המדריך הקולי זמין בעברית ובאנגלית. בימי שבת הפעילות מתאימה גם לשומרי שבת. המיזם מיועד לבודדים ולא לקבוצות והוא ברישום מראש.   לפרטים והרשמה  https://www.tod.org.il/event/Shabbat-Israelit-tod

 

שעות פתיחה במהלך פסח:

ימים א’-ה’ שבת וחג 09:00-16:00

יום ו’ וערבי חג 09:00-14:00

*ניתן להישאר עד שעה אחרי הסגירה

 

משחקים אותה בירושלים (בשיתוף BEETRAVEL) סיורים חווייתיים לכל המשפחה באמצעות הטלפון הנייד – יוצאים לסיורים היסטוריים עם חוויות ומשימות שמחכות לכם באפליקציה! בזוג, במשפחה, לבד, בקבוצה ואפשר גם להתחרות.

יוצאים לסיור-משחק מהנה ומעשיר בסגנון “חפש את המטמון”. במשחק בין רחובות וסמטאות העיר תתמודדו עם שאלות ומשימות שיעודדו אתכם להתבונן, לחשוב יחד, לצבור חוויות ולהצטלם במקומות שכיף שיש מהם תמונה למזכרת.

אם אתם מכירים את ירושלים מצוין או ביקרתם בה פעמים ספורות – המשחק הזה הוא בשבילכם! הסיור מתאים לזוגות המחפשים ערב חוויתי, משפחות המבקרות בעיר העתיקה, קבוצות ויחידים

רכישת המשחקים באתר. לאחר הרכישה תקבלו הרשאה לשימוש ללא הגבלה במשך 14 יום

הסיורים אורכים כ-3 שעות |  מחיר: 129 ₪ | מתאים לקבוצה / משפחה עד 7 אנשים

 

יש פה אריה! האריה הוא סמלה של העיר ירושלים ובמרכזה של העיר, לאורך רחוב יפו הארוך ושוקק החיים, ניצבים פסלי אריות רבים שהוצבו באתרים ובזמנים שונים. כל אריה מספר סיפור של אדם, מקום, תקופה או קהילה ויחד הם מספרים את סיפור התפתחות עיר הבירה! במשחק נצעד לאורך רחוב יפו – משוק מחנה יהודה ועד לעיר העתיקה, נחפש את פסלי האריות, נתמודד עם משימות, ונכיר את העיר – את המקומות המוכרים יותר והמוכרים פחות. משחק חוויתי ליחידים, משפחות וקבוצות!

לפרטים והרשמה  www.tod.org.il/tour-lions_JLM

 

לא ידעתי את זה! חומת ירושלים בנויה מאבנים ומה שמחבר אותן זו לזו הם סיפורים של אנשים ונשים שחיו בעיר היפה הזו בתקופות שונות. בשעת השקיעה כשהעיר נשטפת באור מוזהב, מוזמנים לצאת לסיור סביב החומות אל תוך הלילה. נצעד משער יפו ועד לשער האשפות – הכניסה לרחבת הכותל המערבי. נחפש רמזים ונגלה את הסיפורים של החומות – המוכרים יותר והמוכרים פחות. משחק משימות חוויתי ליחידים, משפחות וקבוצות עם הטלפון הנייד! שילוב מושלם של סיור יפיפה אל תוך הלילה בירושלים והיכרות עם ההיסטוריה דרך הרגליים.

לפרטים והרשמה www.tod.org.il/tour-PeopleandWall

הישארו מעודכנים

  פסח במוזיאון מגדל דוד בירושלים
  4/15/2022
  4/23/2022

  נגישות

  • גודל פונטים

  מקרא נגישות

  לתאימות מלאה יש להשתמש בדפדפנים כרום ופיירפוקס
  למעבר בין אלמנטים בדף לחץ על מקש ה - Tab, לחזרה אחורה לחץ על צרוף המקשים - Shift + Tab

  בכלי נגישות זה ניתן לבצע מספר דברים

  • - להחליף צבעוניות של האתר במחלקת הצבעוניות
  • - להגדיל ולהקטין פונטים ללא שבירות עיצוביות
  • - להדגיש כותרות ולינקים בקו מתאר תחתון
  • - ניתן גם לעבוד מקלדת בלבד ולגלוש באתר
  • - ניתן להפעיל מסמך ללא עיצוב כלל
  • - ניתן לאפס הכול לברירת המחדל

  ניתן להגיע למקומות עיקריים בקלות ע"י צירופי המקשים הנ"ל

  • ESC מאפס את האינדקס של המסמך ומציב אותו בתפריט ניווט מהיר
  • ALT + i – כיבוי והדלקת מידע זה
  • ALT + m – מעבר מהיר לתפריט הנגישות
  • ALT + s – מעבר לתפריט ניווט מהיר
  • ALT + 1 – חזרה לדף הבית
  • ALT + 2 – מעבר לתפריט הראשי
  • ALT + 3 – מעבר לתוכן המרכזי בעמוד
  • ALT + 4 – מעבר לחיפוש כללי
  • ALT + 5 – מעבר לדף יצירת קשר

  במידה ועוברים בין דפים באתר המידע לגבי הבחירות שביצענו נשמר וממשיך עם הגולש אל הדף הבא