חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

אתרי מורשת

בית ביאליק, תל אביב-יפו

ביתו של המשורר הלאומי, חיים נחמן ביאליק. אחד מבתיה האותנטיים והיפים של תל אביב. הבית דמוי הטירה נחשב לאחד הבתים המרכזיים בפניה התרבותיים וההיסטוריים של תל אביב והיישוב העברי בארץ. מבנהו האדריכלי המרהיב, עיצוב פנים הבית, התאמת הצבעים המוקפדת והגן שטיפח המשורר במו ידיו, האצילו על סביבתם מעין תחושה ממלכתית היאה למקום משכנו של המשורר הלאומי.

הבית נבנה בשנת 1924 עם הגעתו של ביאליק לארץ ישראל, ובמשך כ-10 שנים שימש כמרכז הרוחני והתרבותי של העיר. לאחר פטירתו של ביאליק בשנת 1934 שימש המקום כבית הבית לאגודת הסופרים העבריים, הוועד ללשון עברית ואת אגודת בית ביאליק עד שהפך הבית לספריה ומקום מחקר. בשנים האחרונות שיפצה עיריית תל אביב-יפו את הבית והחזירה אותו לתפארתו המקורית, ובשנת 2009 נפתח המוזיאון מחדש.  

מה באתר: ביתו המשוחזר של ביאליק אוצר בתוכו חוויה אסתטית, חושית ואינטלקטואלית עוצרת נשימה. בבית סגנונות אדריכלות המשלבים בין מזרח ומערב, יצירות אמנות מהאוסף הפרטי של המשורר ואריחי קרמיקה מקוריים מסטודיו זאב רבן בבצלאל, ריהוט אותנטי, ספרים ועוד. במוזיאון תצוגת קבע חדשה המשתלבת עם הרוח האסתטית הייחודית של הבית ומאירה את דיוקנו של המשורר הלאומי בכל עושר מעגלי יצירתו ופועליו התרבותיים והחברתיים: כתיבה, החייאת השפה העברית, תרגום, עריכה, הוצאה לאור ועוד.

במוזיאון גם חדר ילדים ובו אפשר לשמוע משיריו וסיפוריו לילדים, לקרוא מספרות הילדים הרחבה שתרגם, ערך או כתב ולפגוש במאיירים השונים שעמם עבד.

לקהל הרחב: סיורים מודרכים במוזיאון הכוללים הסבר על עבודת השימור והשחזור בהם משולבים תוכן עשיר של שירה, ספרות, סיפורים מעולמו הפרטי ומוזיקה, דיונים בדבר הספרות העברית המתחדשת של ראשית המאה ה-20, תפקיד המשורר הלאומי ועוד.

לילדים: הדרכה המותאמת לכל שכבת גיל. ההדרכות משופעות בשירים, סיפורים, פעילות עברית ומילים/חפצים מספרים ובסופה תיאטרון צלליות יפהפייה של אחת מאגדות שלמה המלך מהספר “ויהי היום”.

עלות ביקור למשתתף בקבוצה מאורגנת: 25 שקלים
עלות ביקור למשתתף סטודנט/ גמלאי בקבוצה מאורגנת: 15 שקלים
משך הסיור: כשעה ורבע
כמות המשתתפים: 15 עד 50 אנשים בקבוצה.

צור קשר עם האתר

  בית ביאליק, רחוב ביאליק 22, תל אביב-יפו

  אירועים, חדשות ומאמרים

  בית ביאליק, תל אביב-יפו

  • מיקום:
  • טלפון:
  • דוא“ל:
  • שפות הדרכה:
  עוגיות

  אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

  מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

  על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על “אני מסכים”, אתה מסכים לשימוש בעוגיות.