חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

אתרי מורשת

מוזיאון בית הבאר נתניה

שריד לחוות “פרדס הגדוד” שהתמחתה בגידול פרדסים והוקמה בשנת 1927, כשנתיים לפני הקמת נתניה, על ידי חמישה שותפים מהארץ ומחו”ל, כולם ותיקי הגדודים העבריים שהצליחו לקבל כמשוחררי מלחמה זיכיון מהנציב העליון לרכישת הקרקע. החווה נבנתה כחצר מרובעת ובצדה המזרחי ניצב בית הבאר שבקומתו העליונה התגורר מנהל החווה. סביב למתחם ניטעו פרדסים. החווה התקיימה כיישוב עצמאי ובו מספר משפחות ובית ספר. עד קום המדינה שימשו החווה והפרדסים כבסיס לפעולות “ההגנה” והסתרת מעפילים. בית הבאר משמש כיום כמוזיאון לתולדות נתניה בשנים 1928-1948, תקופה של 20 שנה, בה העיר הייתה במעמד של מושבה.

מה באתר: במקום פועל מרכז הדרכה ומבקרים לתולדות נתניה וההתיישבות בחוות “פרדס הגדוד”. באר המים של החווה שעדיין עובדת ושואבת מים: תצוגת צילומים המתארים את ראשיתה של נתניה, מוצגים מן התקופה, סרטונים וסיפורים מרתקים על המשפחות הראשונות, עץ השקמה המפואר, מעפילים ומחתרות בחצר תצוגה מרהיבה של תמונות גדולות על עברה של נתניה, סירת מעפילים וכלי עבודה בני התקופה.

לקהל הרחב: סיורים מודרכים והיכרות עם ההיסטוריה המרתקת של המקום, האישיים והרעיונות שצמחו בו, התרשמות מהבאר וביקור באתרים נוספים באזור.

לילדים: הפעלות ומשחקים וחזרה לעולמם של סבתא וסבא באמצעות חפצים ותלבושות תקופתיות.

 

להרשמה לחצו כאן

 

צור קשר עם האתר

  מוזיאון בית הבאר נתניה

  אירועים, חדשות ומאמרים

  מוזיאון בית הבאר נתניה

  • מיקום:
  • טלפון:
  • דוא“ל:
  • שפות הדרכה: