חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

אתרי מורשת

מוזיאון חומה ומגדל, חניתה

מוזיאון חומה ומגדל חניתה נמצא בלב הקיבוץ, בבית אבן בראש ההר המשקיף אל נופו המרהיב של הגליל המערבי. המוזיאון מציג את סיפור העלייה הנועז של חניתה, כמבצע לאומי, במסגרת יישובי חומה ומגדל. במוזיאון תצוגה של צילומים מקוריים, כלי נשק, כלי עבודה וסרט על העלייה לחניתה ועל השנים הראשונות בקיבוץ. באגף הארכיאולוגיה של המוזיאון תוכלו לצפות בממצאי האזור מתקופות קדומות, כמו שרידים של בזיליקה ביזנטית, פסיפסים נדירים, מטבעות מתקופת בית שני וכלי אבן של האדם הקדמון.

 ביקורי קבוצות – סיור מודרך:

במהלך הסיור במוזיאון, השוכן בבית האבן שהיה במקום ביום העלייה לקרקע, נחשפים המבקרים לתצוגה של צילומים מקוריים ונדירים מתקופת העלייה לישוב, וכן כלי נשק, כלי עבודה וסרט על העלייה לחניתה ועל השנים הראשונות בקיבוץ. ההדרכה מציגה את הרקע לתקופה בה קמו יישובי חומה ומגדל ואת הסיפור הייחודי של חניתה שהייתה למבצע לאומי בשנים שלפני קום המדינה.  עוד במקום, אגף ארכיאולוגיה מרתק ובו תוכלו לחזות בממצאי האזור מתקופות קדומות, כמו שרידים של כנסייה ביזנטית, פסיפסים נדירים, מטבעות מתקופת בית שני וכלי אבן של האדם הקדמון.

* הדרכות לקבוצות בתיאום מראש

הורים וילדים:

“חניתה – סיפור חלוצי אמִתי”- הורים וילדים מוזמנים לחוויית ביקור מעשירה ורצופת אתגרים עם חוברת פעילות מאוירת וססגונית: “סופר חלוץ” החביב וחבריו דן ואילה, מובילים את הילדים  במסע מלהיב בעקבות מבצע  חומה ומגדל וסיפור העלייה הנועז לחניתה המסתתרים בין מוצגי המוזיאון, כל זאת בשילוב הסברים מרתקים, משימות ויצירה מפתיעה למזכרת (מומלץ לילדים מגיל 6 מעלה). 

מומלץ להזמין כרטיסים דרך הקישור:
https://museumhanita.org.il/

 

צור קשר עם האתר

  מוזיאון חומה ומגדל, חניתה

  • שפות הדרכה:
   עברית, אנגלית
  • טלפון:
  • דוא''ל:
  • הערות:

   שני - חמישי : 14:00-09:00
   שישי – שבת : 13:00-10:00

   סרט בעברית ובאנגלית
   נגישות מלאה.

  אירועים, חדשות ומאמרים

  מוזיאון חומה ומגדל, חניתה

  • מיקום:
  • טלפון:
  • דוא“ל:
  • שפות הדרכה:
  עוגיות

  אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

  מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

  על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על “אני מסכים”, אתה מסכים לשימוש בעוגיות.