חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

אתרי מורשת

מוזיאון מכון ז'בוטינסקי, תל אביב-יפו

זאב (ולדימיר) ז’בוטינסקי (1880-1940) היה מנהיג ציוני פורץ דרך, מדינאי, נואם, עיתונאי, סופר, משורר ומתרגם, מחולל “הגדודים העבריים”, איש חזון ואיש מעשה. דמותו ועשייתו כבשה את לב ההמונים וקסם יצירתו לא פג עד היום. ז’בוטינסקי נודע גם כאבי תפיסת “קיר הברזל”. תורתו המדינית קראה להקמת מדינה יהודית ויצירת רוב יהודי בארץ ישראל, ובמאבק הפוליטי שניהל להגשמתה. לשם כך ייסד את הזרם הרוויזיוניסטי בציונות ואת תנועת הנוער בית”ר. מכון ז’בוטינסקי בישראל פועל משנת 1937 להפצה של מורשת זאב ז’בוטינסקי.

מה באתר: מוזיאון ז’בוטינסקי מזמין אתכם לסיור חווייתי ולימודי הכולל הרצאה, סיור מודרך ושני מיצגים. אורך הביקור – כשעה.

להלן פירוט מהלך הסיור: בהגיעם אל המוזיאון יקבלו המבקרים הסבר על חייו ופועלו הרב של זאב ז’בוטינסקי.

“מעגל החיים” של זאב ז’בוטינסקי

המבקרים יצפו במיצג האורקולי “זאב ז’בוטינסקי – מעגל החיים” המתאר את דמותו של זאב ז’בוטינסקי, עיקרי הגותו ודרכו הרעיונית והמדינית. המבקרים יתוודעו למעגל חייו של ז’בוטינסקי בתוך ההקשר ההיסטורי, מילדותו באודסה ועד פטירתו בניו יורק.

תצוגת המולטימדיה היא רצף קולנועי בן 15 דקות. המיצג האורקולי מוצג סביב תערוכה מוזיאלית שמבוססת על פריטים ארכיוניים נדירים מאוסף מכון ז’בוטינסקי.

עליית “אף-על-פי”

בהמשך הסיור יצפו המבקרים במיצג נוסף “הספורט הלאומי – עליית אף-על-פי”, מיצג אורקולי מרגש על תנועת ההעפלה הימית הרוויזיוניסטית בשנות ה-30, המגולל את סיפורה הדרמטי של העלייה כפי שכונתה על ידי ז’בוטינסקי, “הספורט הלאומי”. במסגרת זו הגיעו ארצה 34 אוניות שהביאו על סיפונן כ-20 אלף מעפילים. אלפי יהודים, ברובם צעירים, ניצלו בכך מן הגורל המר מידי הנאצים, מפניו התריע וזעק המנהיג הציוני ז’בוטינסקי. ובהגיעם לארץ, רבים מהם הצטרפו למחתרת האצ”ל האנטי-בריטית.

ניתן לשלב את הביקור עם כניסה למוזיאון האצ”ל הנמצא קומה מתחתינו, שם ניתן לצפות בסרט על פעילות האצ”ל לצד מיצגי קבע המתארים את עיקרי פעולות המחתרת וקיר הנופלים עם סיפורם של 12 עולי הגרדום.

צור קשר עם האתר

  מוזיאון מכון ז'בוטינסקי, רחוב המלך ג'ורג' 38, תל אביב-יפו

  • א‘ - ה‘:
   08:00 - 16:00
  • שפות הדרכה:
   עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית
  • טלפון:
  • דוא''ל:
  • הערות:

   ו' לקבוצות בתיאום מראש.

  מוזיאון מכון ז'בוטינסקי, תל אביב-יפו

  • מיקום:
  • טלפון:
  • דוא“ל:
  • שפות הדרכה:
  עוגיות

  אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

  מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

  על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על “אני מסכים”, אתה מסכים לשימוש בעוגיות.