חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

אתרי מורשת

מקורות - מרכז מבקרים אשכול

בקרבת צומת המוביל נמצא אחד האתרים החשובים על תוואי המוביל הארצי – אתר אשכול. המוביל הארצי, עורק המים הראשי של מדינת ישראל, מלווה את המפעל ההתיישבות ומאפשר את מימוש החזון הציוני. באתר אשכול הנמצא בבקעת בית נטופה, שני מאגרי מים ענקיים הקולטים את מי הכנרת ומפעל סינון מרכזי לסינון המים. כאן הם מטופלים בתהליכים שונים ומוכנסים לצינור המוביל הארצי הסגור המזרים את המים לכל חלקי הארץ.

חברת “מקורות” בחרה להקים באתר זה את מרכז המבקרים הראשי שלה ולספר על משק המים וניהולי על ידי חברת הוותיקה המלווה את המפעל הציוני משנת 1937 עד היום. החברה הוקמה בתחילה כדי לתת מענה ליישובי עמק יזרעאל שנקלעו למשבר עקב מצוקת המים. בשנת 1938 הקימה את המפעל המים הראשון שלה בשדות העמק וסיפקה את מי קידוחי כפר חסידים, יגור ואושה ליישובי העמק המרוחקים, עד שריד וגניגר. מאז ממשיכה “מקורות” לפתח את משק המים ולרשת את הארץ ברשת של קווים וצינורות.

מה באתר: במקום פועל מרכז מבקרים העוסק במשק המים, בעיותיו והפיתרונות ליציאה ממשבר המים. בין הנושאים: משאבי המים בארץ, הדרכים לטיפול ולהשבחת איכות המים והובלתם לכל חלקי הארץ, מיצג מים, אור וצליל, סרטוני המחשה, מודלים, משחק טריוויה על מפת ענק של ארץ ישראל, תצפית פנוראמית על הבקעה וסרט חווייתי באודיטוריום.

לקהל הרחב: הביקורים בתיאום מראש וללא תשלום. הביקור מלווה בהדרכה ומיועד לקבוצות בלבד. בחגים אירועים מיוחדים למשפחות או בודדין, בהרשמה מראש. משך ההדרכה כשעה וחצי.

לילדים: הפעילות במהלך השנה מתאימה לילדים מגיל 9 ומעלה. בחגים למשפחות עם ילדים מגיל שבע ומעלה; משחק הטריוויה עם מסכי מגע בו הילדים מתמודדים עם בעיות אספקת מים ברחבי הארץ.

צור קשר עם האתר

  מקורות - מרכז מבקרים אשכול

  מקורות - מרכז מבקרים אשכול

  • מיקום:
  • טלפון:
  • דוא“ל:
  • שפות הדרכה:
  עוגיות

  אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

  מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

  על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על “אני מסכים”, אתה מסכים לשימוש בעוגיות.