חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

אמץ אתר היסטורי

פעילויות מהשטח

אימוץ “מצפה הים”
בית הספר היסודי יהודה הנשיא (היום בית ספר נעמי שמר) מאמץ מאז שנת 1999 את אתר “מצפה הים”. באתר מגדל מים שנבנה על ידי תושבי עין התכלת הסמוכה, ששימש לתצפית התראה מפני הבריטים בזמן הגעת ספינות המעפילים לחופי הארץ.

אימוץ בית בן גוריון
כיתות ח’ מבית חינוך ע”ש א.ד גורדון בתל-אביב מאמצים את בית בן גוריון בתל אביב.
בית בן-גוריון נבנה בשנים 1930-31 עם הקמתה של שכונת הפועלים הראשונה, שכונת הפועלים א’ בתל-אביב. הבית שימש כביתם הקבוע של פולה ודוד בן-גוריון עד להתיישבותם בשדה-בוקר. הבית משמש היום כמוזיאון המדגיש ציוני דרך בתקופה שקדמה להקמת המדינה ובשנים שלאחריה, ומאירים פרקים בחזונו ומורשתו של דוד בן-גוריון.

אימוץ אנדרטת דוב הוז
אימוץ האנדרטה של דוב הוז על ידי תלמידי כיתות י’ ממגמת לימודי ארץ ישראל בקריית חינוך “דרור”.
האנדרטה  הוקמה לזכרם של דב הוז, רעייתו רבקה (לבית שרתוק-שרת), בתם תרצה, בת אחותו של דב הוז אורה בורודובסקי, גיסתו צביה שרתוק ויצחק בן יעקב, אשר נהרגו בתאונת דרכים סמוך לצומת ב-1940.

פילבוקס תל יבנה
תלמידי בית הספר היסודי מעיין מיבנה מאמצים את עמדת הפילבוקס הסמוכה לתל יבנה.
הפילבוקס, מבנה בנוי מבטון מזוין, אשר שימש כעמדה מבוצרת שתפקידה היה להגן על הגשר הסמוך למסילת הרכבת, שהונחה ע”י הצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה.
תחנת הרכבת הטורקית בבאר שבע
תלמידי בית הספר בארי בבית שאן מאמצים את תחנת הרכבת הטורקית.
התחנה בבית שאן הוקמה על ידי העות’מאניים ב- 1904, והיא אחת משמונה התחנות של רכבת העמק המפורסמת, שחיברה בין חיפה למסילת הברזל החיג’אזית דרך עמק יזרעאל, עמק בית שאן וצמח.

בית ילין במוצא
חניכי חוגי הסיירות של קק”ל מאמצים את בית ילין בירושלים.
בית ילין הוא הבית הראשון שהוקם במוצא, היישוב החקלאי הראשון מחוץ לחומות בארץ ישראל. ברבות השנים הלך המבנה ונהרס בשל שדידת אבנים מתמשכת. בשנים האחרונות עבר הבית תהליך שימור מקיף ע”י המועצה לשימור אתרים.

משטרת הרוכבים
תלמידי בית הספר “מבואות הנגב” ותלמידי בית הספר “אל-נור” מהעיר רהט מאמצים את משטרת הרוכבים.
האתר ההיסטורי “משטרת הרוכבים” נמצא דרומית לקיבוץ שובל, מערבית לעיר רהט. האתר שימש כמבנה בטחון את הכוחות הבריטיים טרם הקמת המדינה.

אימוץ אתרים ברעננה
מחלקה החינוך היסודי בעירית רעננה והמרכז לתולדות רעננה הפעילו את תוכנית “אמץ אתר- סיפורה של מושבה” בעיר. התוכנית חוברה לתוכנית הלימודים “רעננה עירי” לכיתות ד’. במסגרת תוכנית זו כל בית ספר יסודי ברעננה בחר “לאמץ” אתר/ים בסביבתו. בתהליך “האימוץ” התלמידים מתבקשים ללמוד על האתר מהיבטים שונים.
תוכנית זו נעשתה לאורך השנה והסתכמה ביום שיא עירוני, אשר נערך ב 15.5.09 במסגרתו התלמידים יצאו לאתרים שאימצו, וקימו שם פעילות חינוכית והסברתית לקהילת רעננה ובראשם משפחות התלמידים.
יום השיא פורסם באיגרת החודשית של העיריה, בהודעות ל”קול רענן”, שלטי חוצות ובאינטרנט. בנוסף הופקה מפה עירונית ובה הנקודות שעברו אימוץ
אימוץ החומה הטמפלרית בשרונה
ילדי כיתה ו` של בית הספר לאמנויות בתל אביב אימצו את החומה הטמפלרית בשרונה, הפעילות התקיימה כפרויקט קהילתי בשיתוף תושבי השכונה בה הציגו תלמידי בית הספר, במגוון תכנות, את סיפורה של החומה והסביבה הגיאוגרפית, אורבאנית וההיסטורית בה היא מצויה. אנשי מקצוע בתחום השימור – ביניהם ד”ר נורברט הופפר, המשמר שי פרקש וטל בינון מהמועצה לשימור אתרים. ערכו באחד מימי השיא של הפרויקט סדנה בה הוזמנו תושבי השכונה לקחת חלק בשימורה הפיזי של החומה.
הפעילות התקיימה לכבוד שנת ה-100 לעיר תל אביב ובמסגרת פרויקט בתים מבפנים. חומת הכורכר הטמפלרית  מצויה במתחם קריית ספר, בין הרחובות אוליפנט, מאז”ה, לינקולן וּוילסון. החומה שנבנתה לפני כ-130 שנה הקיפה בעבר את חוות רוהאם, חווה חקלאית שלאורך השנים נמחקה מהזיכרון האורבני והותירה אחריה רק שרידי צמחים המהווים עדות לגן ולמטעים שצמחו במקום
ילדי פנימיית ימין אורד “מתקנים עולם” ומשמרים את מפעל הסיד באלרואי
בוגרי כיתות י”ב מפנימיית ימין אורד אימצו את מפעל הסיד באלרואי ואת תחנת רכבת העמק במקום.
מפעל הסיד הוקם לפני כשבעים שנה על ידי “קבוצת הצפון”, קבוצת עולים חדשים צעירים אשר התחנכו בבית הספר החקלאי “מקווה ישראל” ושמו לעצמם מטרה להקים תעשייה לבניין.
במסגרת המודל החינוכי של הפנימייה תורמים התלמידים מזמנם לטובת החברה הישראלית בפעילויות שונות ומגוונות. הפעם בחרו התלמידים לשמר את אחד מפניני ההיסטוריה ההתיישבותית של אזור קריית עמל ואלרואי (טבעון) פעילות של צעירים עולים מפנימיית ימין אורד סוגרת מעגל של שבעים שנה עם פועלם של “קבוצת הצפון” במקום.

רוצה לאמץ אתר?

    פרויקטי אמץ אתר נוספים
    עוגיות

    אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

    מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

    על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על “אני מסכים”, אתה מסכים לשימוש בעוגיות.