חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תרומה לפרויקט

מוזיאון "משואה לתקומה" – קיבוץ יד מרדכי

סיפורו של העם היהודי בגולה ובארץ מסוף המאה ה-19 ועד קום המדינה מסופר במוזיאון “משואה לתקומה”, אתר קרבות תש”ח ואנדרטת אנילביץ’. האתרים נותנים דגש מיוחד לקרבות תש”ח ביד מרדכי ובאזור הדרום, למרדכי אנילביץ’, מפקד המרד בגטו ורשה שעל שמו נקרא הקיבוץ, לגטו ורשה ולמרד שהתרחש בו. כל אתרי ההנצחה נמצאים בתוך קיבוץ יד מרדכי ומשתלבים בנוף של הקיבוץ. בנוסף בתוך אחד המבנים הראשונים של הקיבוץ הוקם המוזיאון “קיבוץ של פעם” המתאר את חיי הקיבוץ בשנותיו הראשונות.

מה באתר: במוזיאון “משואה לתקומה” תצוגות חדשות: שחזור בונקר מילא 18 בגטו ורשה, שבו נרצחו מרדכי אנילביץ’ ורבים מחבריו לארגון הלוחם, מודל של גטו ורשה מתאר בפירוט את מבנהו, בתיו ורחובותיו, שחזור אתר הקרבות מול הצבא המצרי 1948, אנדרטה לזכרו של מרדכי אנילביץ’. לקהל הרחב מוצעים סיורים לקבוצות בכל הגילאים ופעילות לילדים מגיל 10 ומעלה במסגרת טיולי משפחות ובמסגרות בתי הספר, פעילות בנושאים בין שואה לתקומה, דגש על קרבות תש”ח ביד מרדכי, מרד גטו ורשה ודמותו של מרדכי אנילביץ’.

 
 
פרויקט שדרוג שדה הקרב ובניית מבואה: המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, יחד עם קיבוץ יד מרדכי ותכנית מורשת, הכינה תכנית לשיקום זירת הקרב ועמדות התצפית בגבעה והקמת מבואת כניסה חדשה לאתר ובה תצוגה. במבואה שתהיה דו מפלסית, תהיה תצוגה שתציג באמצעים עדכניים את תולדות הקבוץ החל מהעלייה על הקרקע בשנת 1943 ועד בניית הקיבוץ מחדש לאחר שוך קרבות תש”ח. 

בקומה העליונה של המבואה יוקרן סרט שיספר בצורה מוחשית ודרמטית את סיפור חברי הקיבוץ שהפכו בין לילה מעובדי אדמה ופועלי תעשייה, ללוחמים בעל כורחם שנאלצו להדוף בגופם את הצבא המצרי. פרטי הקרבות שנמשכו במשך חמש יממות יוצגו אף הם בסרט זה, שיופק במיוחד לתצוגה החדשה. מהמבואה ייצאו המבקרים לאתר הקרבות עצמו ויסיירו במסלול היקפי שיכלול תחנות הסברה והדרכה, ילכו בתוך התעלות, ייכנסו לעמדות משוחזרות, יצעדו בין “החיילים המצרים” על נשקם הכבד וכדומה.

לפרטים נוספים ולתרומות לשדרוג אתר שדה הקרב והקמת המבואה ניתן לפנות בדוא”ל: noa.gefen@shimur.org.il

 
עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על “אני מסכים”, אתה מסכים לשימוש בעוגיות.