חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

אחוזת דוברובין – יסוד המעלה

אחוזת דוברובין – פינה קסומה בלב מטעי המושבה יסוד המעלה

אתרי המורשת לוקחים אותנו למסע בארץ ישראל  וב”מנהרת הזמן”. כשאתם מתכננים טיול  בעמק החולה ובגליל מומלץ לעצור ולבקר באחוזת דוברובין ביסוד המעלה (1883). בואו לבקר בחצר איכרים משוחזרת בלב מטעי המושבה השומרת על אווירת ארץ ישראל הקסומה, ולהכיר את סיפור האנשים שהחליטו להשתקע ולהשריש שורשים על שפת אגם החולה.

באחוזת דוברובין שילבנו עבר עם הווה ואנו נותנים ל”תפאורה” לקחת את אורחינו למסע של סיפורים ואגדות שהיו באמת.

קורותיה של יסוד המעלה, המושבה הראשונה בעמק החולה, הוא סיפור על מאבק באיתני הטבע ועל אהבה ללא קץ לארץ ישראל; הוא סיפור של התמודדות עם קשיים והדרך להגשמת החלום ליישוב ארץ ישראל; הוא סיפור של דם, יזע ודמעות, אך גם סיפור של הצלחה, מחזון להגשמה.

“מי הם דיירי הסוכות הללו?”, שאל הברון רוטשילד. את התשובה לכך תגלו באחוזת דוברובין המשוחזרת השוכנת בלב מטעי המושבה יסוד המעלה . פרק נוסף ומרתק בתולדותיה הוא סיפורה המופלא של עליית גר הצדק יואב דוברובין (1909) וקורותיה של משפחתו העניפה במושבה ובתולדות הגליל – שאלה של בחירה ואמונה.

הסיור בתצוגות הבית, בין החפצים למסמכים והתמונות, מפגיש אותנו עם דמויות הראשונים וסגנון חייהן. האתר שוקם ושוחזר למען ישמש עדות לחיי האיכרים בימי העלייה הראשונה.

התכנית: האגם שנעלם

כיתה: א’, ב’, ג’, ד’, ה’, ו’, ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

האתר ממחיש וניתן להרגיש מהו עמק שמסביב לו הרים, נמשיך בהסבר על ימת החולה שהייתה ניתן לראות ולהתנסות בהעלאת מים מבאר אנטיליה, לגעת בכלי חריש של פעם, לסייר בתוך חדרי התצוגות ולפגוש כלים עוד לפני החשמל, מקרר על קרח, פתילייה, עששית, מגהץ פחמים, פרטי לבוש

עלות הפעילות: 25 ₪ לתלמיד

הערות: ניתן להוסיף סדנה בעלות 750 ש”ח לכיתה

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר