חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

בית בן גוריון

בית בן-גוריון בתל אביב היה ביתם הפרטי של פולה ודוד בן-גוריון, שהיה ראש הממשלה ושר הביטחון הראשון של מדינת ישראל. בעבר, שימש הבית כמעונם הפרטי של הזוג בן-גוריון מתחילת שנות ה-30 ועד להתיישבותם בשדה בוקר. בצוואתו, ציווה בן-גוריון את ביתו בתל אביב למדינת ישראל למען יהפוך “למוסד לקריאה, לעיון ומחקר”.

מאז נפתח הבית לקהל ב-1974 מוצגים בו פריטים מקוריים המדגישים ציוני דרך בתקופה שקדמה להקמת המדינה ובשנים שלאחריה, המאירים פרקים בחזונו ובמורשתו של דוד בן-גוריון. כיום, משמש הבית כמוזיאון היסטורי, מרכז חינוכי-תרבותי וכזירת לימוד ייחודית לנושאים שעניינו את בן-גוריון ועולים מתוך ספרייתו המכילה כ-20,000 כרכי ספרים.

התכנית: זום – סיורים ווירטואליים בביתו הפרטי של בן גוריון – ציונות מנהיגות חוויתי אינטראקטיבי

כיתה: א’, ב’, ג’, ד’, ה’, ו’, ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

סיור בביתו ההיסטורי של דוד בן-גוריון ילמד אותנו על ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל מהאדם פרטי ועד דמותו הציבורית. במהלך הסיור נכנס למאחורי הקלעים של המנהיג שהכריז על המדינה.

עלות הפעילות:12 ש”ח

התכנית: מרוץ – מנהיגים ללא הפסקה – עבודת צוות חוויתי תחרותי מאתגר מנהיגות

כיתה: ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

נצא מביתו הפרטי של דוד בן-גוריון לניווט עירוני בין תחנות לאורך שדרות בן-גוריון. במהלך הניווט יפגשו המשתתפים בדמויות מרכזיות מהתנועה הציונית המונצחות על השדרה. דרך הדמויות נבחן סוגים שונים של מנהיגות, מנהיגים ומה שביניהם.

עלות הפעילות:12 ש”ח

התכנית: מנהיגות בשדרה – #מנהיגות #ממלכתיות #חלוציות #יסוד המדינה

כיתה: ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

בסיור ניפגש עם פועלן של חנה צ’יזיק, מאיר דיזנגוף, אליעזר בן-יהודה, לאה גולדברג המונצחים על השדרה. נבחן את אופי מנהיגותם ונדון יחד עם התלמידים על יכולתם לשנות ולהשפיע על אופייה של החברה בה הם חיים לאור המפגש עם מנהיגים מקומיים.

עלות הפעילות: 20 ש”ח

הערות: 600 ₪ לכיתה

התכנית: ממלכתיות במבחן – #הכנה לצה”ל #מנהיגות #קבלת החלטות #חשיבה ביקורתית

כיתה: ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

סיור חוץ המתחיל בביקור בבית בן-גוריון ויסתיים באנדרטת ספינת ‘אלטלנה’ בו נסקור אירועים שקרו בחודשיו הראשונים של צה”ל. הדיון על פרשת אלטלנה ופירוק הפלמ”ח יאמתו ויעמתו את הרלוונטיות בין תפיסת הממלכתיות הבן-גוריונית לזו בימינו.

עלות הפעילות: 20 ש”ח

התכנית: סדנת מגילת העצמאות – #זהות ישראלית #אחריות אישית #חשיבה ביקורתית

כיתה: ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

בסדנה יערכו התלמידים היכרות עם מגילת העצמאות, יתעמקו בהבנת הטקסט תוך בירור מידת הגשמת הערכים והיעדים המופיעים במגילה כיום. נבחן את הכתוב במגילה ונקיים שיח בין ערכי היסוד במגילת העצמאות לחוויית היום-יום של משתתפי הסדנה.

עלות הפעילות: 20 ש”ח

הערות: 600 ₪ לכיתה

התכנית: מכתבים לבן-גוריון – #אקטיביזם #מנהיגות #ממלכתיות #חוויתי

כיתה: ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

בסדנה יחשפו המשתתפים להתכתבויות בין דוד בן-גוריון לבין ילדי ישראל. נכיר מה עניין את הילדים של אז לשאול את ראש הממשלה שלהם, וננסה להבין מה מעניין את משתתפי הסדנה ומה הם רוצים לשאול את נבחרי הציבור שלנו היום, בישראל של 2022.

עלות הפעילות:20 ש”ח

הערות: 600 ₪ לכיתה

התכנית: ערכים בקבלת החלטות – #מנהיגות #ממלכתיות #אחריות אישית #חשיבה ביקורתית

כיתה: ט’, י’, י”א, י”ב

במהלך הסדנה נלמד עם אילו הכרעות התמודד בן-גוריון, נבחן אילו ערכים מובילים מנהיג ומה עמד לנגד עיניו של בן-גוריון בעת קבלת החלטות קשות. לסיום, נערוך בירור ערכי-אישי בין המשתפים על הערכים המובילים אותם בחייהם.

עלות הפעילות :20 ש”ח

הערות: 600 ₪ לכיתה

התכנית: כוחו של הנוער – #מנהיגות #ממלכתיות #אחריות אישית #חשיבה ביקורתית

כיתה: ט’, י’, י”א, י”ב

בסדנה זו נבחן מה גורם לאדם לקחת אחריות על סביבתו ולנסות ולשנות את פני החברה בה הוא חי. התבוננות על מנהיגותו של האיש, מרכיביה ומאפייניה, תלמד אותנו על לקיחת אחריות מתוך רצון להוביל שינוי בעל השפעה גדולה.

עלות הפעילות: 20 ש”ח

הערות: 600 ₪ לכיתה

התכנית: בן-גוריון הסטראטפיסט הראשון – #מנהיגות #ממלכתיות #יזמות #חזון

כיתה: ט’, י’, י”א, י”ב

לאורך חייו עבד בן-גוריון על הסטרט-אפ החשוב ביותר שלו, הקמת מדינת ישראל. בן-גוריון מבין שעל מנת לבנות מדינה יש לפתח תודעה אזרחית-ריבונית משותפת – ממלכתיות. במהלך הסדנה נעבור בתחנות שונות בחייו של בן-גוריון וננסה להבין את תפקידה של הממלכתיות כיום.

עלות הפעילות: 20 ש”ח

הערות: 600 ₪ לכיתה

התכנית: סיור מודרך בבית בן-גוריון – #ציונות #מנהיגות #ממלכתיות #מרחב היסטורי חוויתי

כיתה: ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

סיור בביתו ההיסטורי של דוד בן-גוריון ילמד אותנו על ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל מהאדם פרטי ועד דמותו הציבורית. במהלך הסיור נכנס למאחורי הקלעים של המנהיג שהכריז על המדינה.

עלות הפעילות: 12 ש”ח

 

התכנית: מרוץ מנהיגים

משך הפעילות: שעתיים (מרוץ ועיבוד)

קהל יעד: כיתות ט’-י”ב, צוותי חינוך (הצוות המפעיל אינו מלווה את המרוץ בקבוצות)

פירוט: תחרות חידות ומשימות בין קבוצות. המרוץ מתאים לפעילות הפגתית ומהנה.
על פי הגדרתה במילון מנהיגות היא “יכולתו של אדם או קבוצת אנשים להוביל אחרים אל מטרה משותפת במינימום סמכות”. כדי לבחון את המושג מנקודות מבט שונות נצא מביתו הפרטי של דוד בן-גוריון לניווט תחרותי בשכונה בין קבוצות.
במהלך הניווט יפגשו המשתתפים מגוון דמויות שחיו בשכונה או שרחובותיה נקראים על שמן.
מה הקשר בין מנהיגות לבין פועלן של הדמויות? מתי אדם מתחיל להשפיע על סביבתו? כיצד יכול אדם להיות בעל השפעה בתחום יחידי ועדיין להשפיע על קהל גדול? דרך היכרות עם הדמויות נבחן סוגים שונים של מנהיגות, מנהיגים ומה שביניהם.

ערכים מובילים: מנהיגות, ממלכתיות, זהות יהודית, תרבות ישראלית, יזמות ואקטיביזם

הפעילות נערכת בשדרות בן-גוריון בתל אביב ובבית בן-גוריון על ידי צוות ההדרכה של בית בן-גוריון
עלות: 1500 ש”ח (שעתיים פעילות)

התכנית: שביל הממלכתיות

משך הפעילות: שעה וחצי (סיור)

קהל יעד: כיתות ט’-י”ב, צוותי חינוך, מנהלים (בקבוצות עד 20 משתתפים)

פירוט: הסיור בשביל הממלכתיות יורכב מכמה תחנות בשכונת הצפון הישן של תל אביב. הסיור עוסק בתפיסתו האזרחית של דוד בן-גוריון תחת השם ׳ממלכתיות׳.
המסע לבניית חברה ממלכתית במדינה דמוקרטית עוד לא תם בניגוד לנבואתו של בן-גוריון. בכל דור ודור אנחנו צריכים להמשיך ולפעול בגישה ממלכתית שתאפשר לנו לחיות חיים משותפים כאן, במדינה שלנו. מטרת הסיור היא לעודד את התלמידים לחשוב איך הם יכולים להיות יותר ממלכתיים בחייהם.
התחנות בסיור עוסקות במגוון נושאים: תפיסת הממלכתיות של בן-גוריון, חוק החינוך הממלכתי, ירושלים כבירת ישראל, יחסי דת ומדינה, פרשת אלטלנה, רצח ארלוזורוב – אלימות על רקע פוליטי, תכנון עירוני, קליטת עלייה ובניית חברה.
יש שתי אפשרויות לסיור: הראשונה היא סיור אוזניות מוזיקלי עצמאי המעביר את הרעיון המרכזי בכל תחנה. השנייה היא סיור מודרך פעיל.

ערכים מובילים: ממלכתיות, מורשת, ציונות, מנהיגות, זהות יהודית, מעורבות חברתית, יזמות ואקטיביזם

הסיור נערך באזור שדרות בן-גוריון וברחובות הסמוכים בתל אביב על ידי צוות ההדרכה של בית בן-גוריון

עלות: 750 ש”ח

התכנית: סטרט-אפ סיטי בשדרות בן-גוריון (הצגה מסיירת בעקבות מנהיגים)

משך הפעילות: שעתיים (סיור ועיבוד)

קהל יעד: כיתות ד’-י”ב, צוותי חינוך, מנהלים, הורים

פירוט: סיור בשדרות בן-גוריון בתל אביב. במהלך הסיור נשמע סיפורים ייחודיים שהתרחשו לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל, ונכיר לעומק את אופי המנהיגות של מייסדי המדינה.
נבחן את תכונותיהם של מנהיגי הציונות שרחובות באזור שדרות בן-גוריון קרויים על שמם. מטרת הסיור היא לבחון את הרלוונטיות של אותן תכונות בקרב המסיירים ולעודד פיתוח מנהיגות בקרב הציבור.
הסיור מתאים לכל המשפחה, מבוגרים וילדים כאחד, מועבר על ידי שחקן.

ערכים מובילים: מנהיגות, ממלכתיות, זהות יהודית, תרבות ישראלית, יזמות ואקטיביזם

הפעילות נערכת בשדרות בן-גוריון בתל אביב – מגן העיר ועד לבית בן-גוריון, על ידי צוות ההדרכה של בית בן-גוריון

עלות: 750 ₪

התכנית: חינוך לממלכתיות

משך הסדנה: שעה

קהל יעד: צוותי חינוך, מנהלים

פירוט: סדנה המיועדת לצוותי חינוך ומנהלים. דרך למידת עמיתים ובהנחיית צוות מנוסה של בית בן-גוריון, נעסוק בשאלות: איך מחנכים לממלכתיות היום? מה תפקיד המורה בעת הזו?
באמצע שנות ה-30 של המאה הקודמת קידם דוד בן-גוריון תהליכים בדרך להקמת מדינה. בתקופה זו הוא טבע מונח חדש בשפה העברית – ממלכתיות, באמצעותו ביקש בן-גוריון לתאר את המדינה הריבונית ואת ‘תודעת האזרחות המשותפת’, ועיקרון זה הופך לרעיון מרכזי בתפיסתו המדינית-פוליטית. בשל המציאות המשוסעת של החברה הישראלית, נוצר הצורך לחזור לשיח על פיתוח תודעה אזרחית משותפת. מטרת הסדנה היא להכיר את עקרון הממלכתיות ולדון במידת הרלוונטיות שלו לימינו.

ערכים מובילים: ציונות, מנהיגות, ממלכתיות, דמוקרטיה, חינוך, יזמות ואקטיביות

הסדנה נערכת בבית בן-גוריון בתל אביב על ידי צוות ההדרכה של בית בן-גוריון
עלות: 750 ש”ח

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר