חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

מוזיאון בית השומר כפר גלעדי

מוזיאון “בית השומר” הוקם על ידי אנשי “השומר” כדי להנציח את מורשתו של הארגון. אנשי “השומר” היו פורצי דרך בתקופת העלייה השנייה בהקמת ארגון שמירה והגנה על היישוב היהודי בארץ ישראל, בעבודה עברית חקלאית ובהקמת התיישבות. במוזיאון מוצגים פסלי ברונזה של הפסלת בתיה לישנסקי, סרטים קצרים המתארים את חוויותיו של איש “השומר” דרך מכתבים למשפחתו, תמונות מרהיבות של צלמי התקופה לאו קהאן ואברהם סוסקין, מוצגים אותנטיים – פריטי לבוש, כלי נשק, כלים חקלאיים ועוד. לסיום מוקרן סרט המתאר את פעילות הארגון מפירוקו ועד למאורעות תרפ”ט כפי שסופר על ידי צאצאי אנשי “השומר”. 

התוכנית: מקימים מדינה ושומרים עליה- “היה פה שמח לפני שנולדתי”

כיתה: ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

התלמידים יעברו תחנות פעילות הממחישות את הרקע ההיסטורי והערכי של חלוצי העלייה השנייה ובמיוחד אנשי ארגון “השומר”, פעילות המעלה דילמות ערכיות בהן עסקו עוד באותה תקופה. (מותאם לפי לגיל)

עלות הפעילות: 15 ₪ לתלמיד

התוכנית: מהחיטה עד ללחם

כיתה: א’

למידה חוויתית של של נושא החקלאות ותהליך הכנת הלחם, תוך היכרות מקרוב עם הכלים החקלאים העתיקים, ניסוי בניפוי הגרעינים מהמוץ וטחינתם .

עלות הפעילות: 15 ₪

הערות: אפשרות לאפיית פיתות בטבון בתוספת 5 ש”ח לילד.

התוכנית: “ישוב יהודי בדרך לירח”

כיתה: ב’, ג’

הצגה אודות סיפורה של קיילה גלעדי על העלייה וההתיישבות בכפר גלעדי. סיפורם של אנשים פורצי דרך, שבתקופת העלייה השנייה חוו משברים ומכשולים בדרך לחזון והגשמתו.

עלות הפעילות: 15 ₪

התוכנית: “הקיבוץ של פעם”

כיתה: ב’, ג’

הצגה המשחזרת את חיי הקיבוץ בעבר תוך דגש על החינוך הקיבוצי. הקיבוץ הוא צורת החיים הייחודית למדינת ישראל, עוד טרם הוקמה. בהצגה יעלו ערכי החיים השיתופיים, העמקה בחינוך הקיבוצי דרך הטבע והתנסות במשחקי הילדות של פעם.

עלות הפעילות: 15 ₪

התוכנית: “השומר על הסוס” בעקבות השומר אלכסנדר זייד

כיתה: ד’, ה’, ו’

אלכסנדר זייד – מהדמויות המרתקות במסכת תקומתה של מדינה צעירה. בביקור נערוך משחק משימות החושף את תצוגת המוזיאון, תוך גילוי סיפורו המרתק של ארגון “השומר”, דרך פועלו של אלכסנדר זייד.

עלות הפעילות: 15 ₪

התוכנית: “מדינה חדשה במזרח התיכון- השכנות הטובה”

כיתה: ד’, ה’, ו’

אנשי ארגון “השומר” ראו חשיבות גדולה בהכרות ויחסי שכנות עם ערבי הסביבה. נצפה בהצגה של מפגש שכנות-שומרת יהודייה עם שכנה ערביה.

ונסיים במשחק להיכרות דמותם של מניה וישראל שוחט.

עלות הפעילות: 15 ₪

 

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר