חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

בית שלום אש

בית שלום אש נבנה במרכז העיר בת ים בשנת 1955 עבור הסופר היידי ורעייתו מתילדה וביוזמת המועצה המקומית והעומד בראשה, דוד בן ארי. הבית, מבנה בן קומה אחת מוקף חצר, תוכנן על ידי מחלקת ההנדסה של המועצה בהתאם לתכניתו של אש, והוא כולל סלון בעל מרפסת הפונה אל הרחוב, חדר עבודה, חדר שינה המשמש כיום כארכיון, ומטבח תקופתי. הבית שימש את הסופר עד למותו בשנת 1957 אז הפך למוזיאון ובית למורשתו הספרותית והתרבותית של אש. לאחר כ-60 שנות פעילות, עברו הבית ואוספי האמנות והיודאיקה של בני הזוג אש תהליך של שימור ושיקום, וכיום פועל בית שלום אש כמוזיאון ובית תרבות בו מתקיימים סיורים, מפגשים עם יוצרים ואנשי רוח לצד סדנאות כתיבה. כמו כן, מארח הבית תכנית שהות לכותבים, חוקרים ויוצרים העוסקים בשפה המדוברת והכתובה המחפשים סביבת עבודה ייחודית ומעוררת השראה.

התכנית: כמה שפות לאותיות

כיתה: א’, ב’, ג’, ד’, ה’, ו’

בעזרת חפצים, תמונות, שיחה ומשחק, נחזור אל ראשית העיר בת ים, נשמע אודות הסופר שלום אש, נלמד על מוזיאון היסטורי, אוסף ושימור. נדבר על מקצוע הכתיבה, ונכיר את שפת היידיש.

עלות הפעילות: 14.5 ש”ח

הערות: סדנאות לבחירה :

א ביסלע יידיש – למידת מילים ביידיש דרך שירי ילדים מתורגמים לעברית – 142 ש״ח

התכנית: שפות ומעברים, סיפורים בחפצים

כיתה: ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

סיור בבית היסטורי בלב העיר בת ים. דרך סיפורו של הסופר שלום אש, נלמד על מקצוע הכתיבה ונכיר את שפת היידיש והתרבות היהודית ממנה צמחה. ונדבר על חשיבות שימור העבר.

עלות הפעילות:14.5 ש”ח

הערות: סדנאות לבחירה:

משפה לשפה – בהשראת סיפורו של אש, אשר למד שפות מתוך תרגומים לספר התנ״ך. נלמד מילים חדשות ביידיש ובשפות נוספות, על ידי פיענוח טקסטים מול תרגומים לעברית.

142 ש״ח

 

 

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר