חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

חומה ומגדל תל עמל בגן השלושה

שיטת “חומה ומגדל” היא שיטת התיישבות ייחודית בה הוקמו ישובים בתקופת מאורעות הדמים 1936-1939 תחת שלטון המנדט הבריטי בארץ ישראל. בשיטה זו עלו על הקרקע תוך יום או לילה, למעלה מ-50 ישובים חדשים שמבניהם הוקמו במהירות מחלקי עץ מוכנים מראש. כך היו יכולים היישובים להגן על עצמם החל מהלילה הראשון. את הרעיון הגו ויישמו לראשונה חברי תל עמל ניר דוד, והוא אומץ ע”י ארגון “ההגנה” כשיטה אסטרטגית. התיישבות “חומה ומגדל” קבעה לא במעט את גבולות המדינה שבדרך.

התכנית: תנו לנו לחם וזיתים

כיתה: א’, ב’, ג’

התלמידים אוכלים ארוחת-בוקר-חלוצית קלה בטעם של פעם.

עלות הפעילות: 22 ש”ח

הערות: 200 לכיתה

התכנית: אנו נהיה הראשונים

כיתה: ד’, ה’, ו’

פעילות באתר המשוחזר ‘חומה ומגדל’ הממחישה לתלמידים את סיפור ימי ‘חומה ומגדל’ ואת תנאי החיים של אותה תקופה. התלמידים חווים את חי היום-יום דרך תחנות-פעילות, ובנוסף, נכנסים למיצג מולטי-מדיה חווייתי בו הם

עלות הפעילות: 22 ₪

התכנית: נהיה כולנו חלוצים

כיתה: ז’, ח’, ט’

נצא למסע מרתק בעקבות אחת התקופות הדרמטיות בארץ-ישראל: סיפור התיישבות ‘חומה ומגדל’. התלמידים ישמעו את הרקע ההיסטורי של אותה תקופה, יחוו את חי היום-יום דרך תחנות-פעילות, וייכנסו למיצג חווייתי בו הם

עלות הפעילות: 22 ש”ח

הערות: 150 ₪ לכיתה

התכנית: חומה ומגדל – קשיים ואתגרים

כיתה: י’, י”א, י”ב

בשנים 1936-1939 עמד היישוב היהודי בארץ במבחנים מהקשים שידע. אנו נלווה תקופה זאת בהעלאת דילמות והתמודדות איתן, תוך התמקדות בהתיישבות ‘חומה ומגדל’. נכיר את תנאי החיים ונחווה מיצג המשתף את הקהל בהקמת יישוב ‘חומה ומגדל’ חדש.

עלות הפעילות: 22 ש”ח

הערות: 200 ₪ לכיתה

התכנית: חידת הנחל

כיתה: א’, ב’, ג’, ד’, ה’, ו’, ז’, ח’, ט’

פעילות זו מתקיימת לאורך נחל עמל שבגן השלושה (הסחנה). נראה כיצד האדם, הטבע והמים חברו זה לזה לאורך הדורות. במהלכה נעבור בתחנות שונות לאורך הנחל, ( מבלי להיכנס למים). כל תחנה נותנת זווית אחרת לחיים שלצד הנחל.

עלות הפעילות: 22 ש”ח
הערות: 150 ₪ לכיתה

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר