חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

מוזיאון לאמנות יהודית היכל שלמה

בלב ירושלים, על שדרת הלאום ההיסטורית, נבנה ב-1958 היכל שלמה – מבנה רב רושם הצופה אל העיר העתיקה, אל העיר החדשה, וכן אל הרי יהודה וסְפר המדבר. אך הנוף החיצוני הוא רק חלק מהעושר הוויזואלי של מתחם מיוחד זה.

בבניין זה שוכן המוזיאון לאמנות יהודית שבו מוצגות תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות המתבססות על אוסף עשיר של פריטים מתחומי מורשת, יודאיקה ותרבות יהודית-ישראלית. אוסף המוזיאון נחשב לאחד מאוספי היודאיקה החשובים בעולם, והוא מכיל פריטים מימי בית שני עד ימינו, ממגזרים ומקהילות ברחבי העולם.

מלבד הסיור במוזיאון תוכלו גם להתרשם מבית כנסת הרמח”ל, עם ארון קודש ובימה מהמאה ה-18 מאיטליה, ולסייר בגלריית המבואה המציגה תערוכות מתחלפות של אמנות ישראלית עכשווית.

המוזיאון מקיים מגוון פעילויות העשרה, לימוד וחוויה שבהן אפשר לשלב בין היתר סיור בשילוב שחקן, סדנאות יצירה, מפגש עם סופר סת”ם ועוד. הפעילויות מיועדות למנעד רחב של קהלי יעד ולגילאים שונים.

במקום נמצאת לשכתו המקורית של הרב הראשי האשכנזי, הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג שהועתקה מביתו לאחר פטירתו. הרב, סבו של יצחק הרצוג, היה מיוזמי הקמת היכל שלמה.

התכנית: בחן את עצמך – זהות ,ערכים ומשמעות

כיתה: ו’, ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

מערך מיוחד בנושא גיבוש זהות ואחריות , דרך חפצים שונים במוזיאון והסיפורים שעומדים מאחוריהם. נציף שאלות סביב גיבוש הזהות, מה חשוב לי? מה אני בוחר לקחת הלאה? מה אני מעביר לדור הבא?

עלות הפעילות: 25 ₪ לתלמיד

הערות: ניתן לשלב הרצאה (אסיר ציון הרב יוסף מנדלביץ, דוד איינהורן אביו של יהונתן שנפל במלחמת לבנון השנייה) בעלות של 400 ₪

התכנית: להעביר את זה הלאה- בני בנות מצווה

כיתה: ו’, ז’

התכנית כוללת 5 מפגשים: סיור במוזיאון בדגש על זהות ושייכות. 2- סדנת כתיבה יוצרת 3- צידה לדרך מה אני מעביר הלאה מה עובר מדור לדור. סדנאות בנים-פתיל תכלת בנות- תוצר בשלל מיומנויות. 5- מופע מסכם פלייבק

עלות הפעילות: 25 ₪ לתלמיד לכל אחד מהמפגשים

הערות: ניתן לשלב גם סדנא והרצאה בעלות משולבת של 1,150 ש”ח

התכנית: חפצים מספרים

כיתה: א’, ב’, ג’, ד’, ה’, ו’

מסע מרתק בעקבות חפצים המספרים את סיפורו של העם היהודי

עלות הפעילות: 25 ₪ לתלמיד

הערות: ניתן לשלב סדנת יצירה עם חומרים מתכלים המתכתבת עם התכנים בעלות 600 ₪

התכנית: אמנות ופולקלור

כיתה: י’, י”א, י”ב

מגוון סיורים מיוחדים הכוללים: מפגש עם אוצר/ת החושף את מאחורי הקלעים של עבודתו, ביקור במחסני האוסף, דילמות אוצרותיות ושימוריות, מפגשים עם משמרים בחומרים שונים, מפגש עם אמנים עכשוויים ואנשי פדגוגיה.

עלות הפעילות: 25 ₪ לתלמיד

הערות: ניתן לשלב גם סדנא והרצאה בעלות משולבת של 1,150 ש”ח

התכנית: להאיר את האריה חלומות וסמלים של העיר ירושלים

כיתה: א’, ב’, ג’, ד’, ה’, ו’

מסע רב גילאי מרתק בעקבות חלומות וסמלים של העיר ירושלים . נבין למה דווקא האריה נבחר לסמל ירושלים ומה משמעותו האומנותית והתרבותית. נפגוש אריות שונים במוזיאון. נשקיף על ירושלים 360 מעלות מגג הבניין.

עלות הפעילות: 25 ש”ח

הערות: 600 סדנת יצירה עם חומרים מתכלים המתכתבת עם התכנים

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר