חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

מוזיאון המושבה ע"ש ערן שמיר, מזכרת בתיה

במושבת העלייה הראשונה השכילו לשמור על הגרעין ההיסטורי בעל היופי והאופי הייחודיים לתקופה. מוזיאון המושבה כולל מרחב מגוון של מבנים, מתחמים ותצוגות קבועות ומתחלפות. תצוגת הקבע במבנה בית הפקידות הראשון, הכוללת תערוכות המציגות את עליית המייסדים על הקרקע, תרבות הפנאי, חיי היומיום, “בין אדם למקום”, בעלי המלאכה ושחזור חדר מגורים, מתחם היסטורי שמור ומשופץ, תערוכת קולאז’ים “תבנית נוף מולדתו” של האמן ישראל לוי, תערוכת אוסף כלים חקלאיים ייחודיים ונפחייה.

התכנית: “חבר מן העבר”

כיתה: א’,ב’

הכרות חוויתית עם ילד מן העבר ועם סדר יומו, תוך השוואה לסדר יומו של ילד בימינו. הילדים יכירו את המפעל הציוני וההוויה בתקופת העליות הראשונות. סיור במוזיאון ואתריו בין שעה וחצי ל 3 שעות.

עלות הפעילות:25 ₪

הערות: פעילות סדנה עם חומרים מתכלים +שחקן 700 ש”ח

התכנית: מסע בעקבות הרב מוהליבר

כיתה: ג’, ד’, ה’, ו’, ז’, ח’

סיור מרתק בעקבות פועלו של הרב מוהליבר למען קידום ההתיישבות הציונית העובדת בארץ ישראל דרך חיבור אל המקורות. בסיור יעברו בילדים בתחנות לימוד ותצפיות באתרים היסטוריים. התאמת התכנים לכיתות הלימוד.

עלות הפעילות:25 ש”ח

הערות: סדנה 600 ש”ח

התכנית: שימור אתרים

כיתה: ו’, ז’, ח’, ט’, י’, י”א

סיור חוויתי אשר דן בחקר אתרים היסטוריים של ישוב מתקופת העלייה הראשונה. הסיור עוסק בסוגיות שימור אתרים ואקטואליה. פעילות הרחבת הידע ביצירה האנושית לסוגיה ודורותיה, טיפוח סקרנות ומחשבה עצמאית.

עלות הפעילות:25 ₪

הערות: פעילות חוויתית מקורות מים באר האנטיליה – באר מים מקורית 500 ש”ח

התכנית: “הכנסת ספר תורה”

כיתה: ב’

סיור לימודי ומפגש חוויתי עם סופר סת”ם וספר התורה במוזיאון ,בבית הכנסת המרהיב ביופיו של המושבה שהוקמה ע”י חלוצים שומרי מצוות. פעילות חברתית והתוודעות אל סיפורי התורה בטיול בין האתרים ההיסטוריים.

עלות הפעילות:25 ₪

הערות: פעילות עם סופר סת”ם, התנסות בכתיבה עם חרט ודיו 700 ש”ח

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר