חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

מוזיאון לתולדות הרצליה - בית ראשונים

בנובמבר 1924 עלו המתיישבים הראשונים על הקרקע ובנו את הצריף הראשון של המושבה הרצליה שנקראה על שם חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. באפריל 1960 הפכה הרצליה לעיר בישראל. בית הראשונים משמש כמוזיאון לתולדות הרצליה המנציח את שנותיה הראשונות של המושבה בתצוגה קבועה ובתיעוד ארכיוני נרחב. הקשר הרעיוני בין הרצל להתיישבות החלוצית בהרצליה מומחש בכל רבדי התצוגה.

התכנית: מחזון להגשמה – הקמת המושבה, ילדות הרצליינית, ארץ חפץ, שימור, חדר בריחה בעקבות הראשונים

כיתה: ג’, ד’, ה’, ו’, ז’, ח’, ט’

כל ביקור מהווה יחידת לימוד עצמאית שהיא חלק אינטגרלי מסיפור היסטורי מורכב ומתפתח.

תהליך העמקת החוויה הלימודית מועצם באמצעות חשיפה למוצגים, מפגש עם אנשי עדות, סרטים היסטוריים, מסמכים ותמונות ממאגר הארכיון ומשחקים חווייתיים שפותחו במוזיאון.

עלות הפעילות: 12 ₪ לתלמיד

התכנית: ממושבה לעיר

כיתה: ג’, ד’

הכרות עם סיפור הקמתה של הרצליה, החל מפועלם של המתיישבים הראשונים, דרך היותה מושבה חקלאית טובלת פרדסים ועד הפיכתה לעיר ומרכז שוקק חיים. https://bit.ly/3QdBTMi

עלות הפעילות: 12 ₪ לתלמיד

התכנית: ילדות הרצליינית

כיתה: ה’, ו’

מסע היכרות חוויתי עם הרפתקאות ילדות אופייניות מתקופת המושבה הרצליה שלפני קום המדינה: חיפוש הסליק הסודי, איתות בדגלי סמפור, משחקים של פעם ועוד.

עלות הפעילות: 12 ₪ לתלמיד

התכנית: ארץ חפץ

כיתה: ד’, ה’, ו’

מאחורי כל חפץ ישן מסתתר סיפור. סיפור המקום בו נמצא, האנשים, או המשפחה אשר בחרה לשמר אותו למען הדורות הבאים. במהלך הפעילות יכירו התלמידים את חשיבותם של החפצים בסיפור ההיסטורי לאומי , יציגו את סיפורם המשפחתי ויתנסו בהקמת תערוכה. https://bit.ly/3QdBTMi

עלות הפעילות: 12 ₪ לתלמיד

התכנית: חדר בריחה בעקבות ראשונים

כיתה: ז’, ח’, ט’

מי גר בבית הקבע הראשון בהרצליה? מה הרצל אמר ומה הוא לא אמר? באילו כלי עבודה השתמשו בתחילת המאה? כיצד התאמנו חברי ההגנה בהרצליה מבלי שהבריטים ידעו? מסע בזמן בעקבות שבעת המתיישבים הראשונים, משימות וחידות מאתגרות ברחבי המוזיאון שבסופן יתגלה המפתח לצריף.

עלות הפעילות: 12 ₪ לתלמיד

התכנית: שורשים בארכיון

כיתה: ז’

פעילות חקר שורשי המשפחה בעזרת מאגרי המידע המצויים בארכיון ההיסטורי של המוזיאון, ומאגרי המידע המקוונים בארכיונים שונים ברשת. הפעילות כוללת סיור בארכיון והכרות עם סוגי פריטים היסטוריים ראשוניים (תצלומים, מכתבים) והתנסות בגנאלוגיה וחקר שמות משפחה.

עלות הפעילות: 12 ₪ לתלמיד

התכנית: משמרים צעירים

כיתה: ו’, ז’, ח’

הזמנה למסע אל שימור המורשת הבנויה והתרבותית של כולנו. ברחבי הרצליה פזורים עשרות אתרים היסטוריים הנטועים עמוק בזיכרון ההיסטורי של המושבה של פעם. במהלך הפעילות נכיר את מפת השימור המקוונת, נלמד עקרונות בשימור ונתנסה בדיבייט אמיתי ובטכניקות שימור

עלות הפעילות: 12 ₪ לתלמיד

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר