חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

מוזיאון מורשת יהדות תימן ומורשת העיר

מוזיאון מורשת יהדות תימן ומורשת העיר שוכן במבנה מנדטורי שהוכרז לשימור על ידי הרשות המקומית לפני מספר שנים. המבנה עבר תהליך שיקום והתאמה, ומאז שנת 2005 משמש משכן קבע לבית מורשת ולבית יד לבנים. המבנה בבעלות העירייה ומנוהל על ידה.

המבנה הוא שריד של בסיס התחזוקה של חיל האוויר הבריטי משלהי תקופת המנדט. עם הקמת המדינה הפך המחנה הבריטי הנטוש למחנה מעבר לעולים מתימן (1949–1950), ואז שימש כבית תינוקות. עם הקמת היישוב ראש העין בראשית שנות ה-50, שימש המבנה לצרכים שונים: מגורים זמניים לעולים, בית ספר לבנות, מחסן מועצה ותחנה לכיבוי אש.

 

התוכנית: משחק “לגלות את העבר

כיתה: ד’, ה’, ו’, ז’

סיור רגלי עצמאי בין אתרי המורשת באמצעות כתבי חידה ובסגנון חדרי בריחה, כל 3 משתתפים מקבלים קישור לממשק דיגיטלי לפלפון הפרטי+ ערכת משחק פיזית.

עלות הפעילות: 25 ₪

הערות: ניתן להוסיף פעילויות נוספות בעלות, כמו סדנה עם חומרים מתכלים בעלות 750 ש”ח סדנה ללא חומרים מתכלים בעלות 500 ש”ח והרצאה בעלות 400 ₪.

 

התוכנית: סיור מודרך במוזיאון+ סדנת קליעת סלים

כיתה: ד’, ה’, ו’

סיור חוויתי בשילוב מולטי מדיה, המספר את סיפורה של הקהילה הייחודית בתימן, הזיקה לציון ,תרומתה של עולי תימן למדינה שבדרך ,סיפורה של העיר ממחנה העולים לעיר משגשגת, התלמידים יתנסו בקליעה בסגנון תימן.

עלות הפעילות: 25 ₪

 

 

 

 

 

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר