חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

בלב נווה צדק בתל אביב, ברחוב רוקח, שוכן מוזיאון נחום גוטמן לאמנות. המוזיאון הוקם בשנת 1998 בבית היסטורי שנבנה על ידי משפחת שולמן בשנת 1887 כאחד מתוך 48 הבתים הראשונים, שהיוו את הגרעין של השכונה החדשה, נווה צדק. בין השנים 1907- 1914 פעלה בבית מערכת העיתון “הפועל הצעיר” העורך יוסף אהרונוביץ והסופרים, יוסף חיים ברנר ודבורה בארון, התגוררו במקום, והבית הפך להיות מוקד ספרותי ובית מפגש לקבוצות הסופרים העבריים שהתוו את ראשית התרבות העברית החדשה ונקרא בפי כל “בית הסופרים”. לאחר מאבק עיקש להצלתו עבר הבית עבודות שימור בשנות ה-90, ובעיריית תל אביב הוחלט לייחד את הבית ליצירתו של האמן נחום גוטמן, בו יוצג עזבונו העשיר של האמן.

התכנית: בעקבות שביל קליפות התפוזים

כיתה: ז’, ח’, ט’

סיור מודרך ופעיל ברחובותיה הראשונים של תל אביב בעקבות ספרו המוכר והאהוב של נחום גוטמן ‘שביל קליפות התפוזים’. התלמידים יסיירו בין התחנות העלילת הסיפור מתרחשת בהן, יפתרו את התעלומה שבספר באמצעות חידות ומשחקים וילמדו על תולדות העיר וסיפוריה.

עלות הפעילות: 18 ₪ לתלמיד

התכנית: הסיפור של יפו והקמת העיר תל אביב דרך חייו וציוריו של נחום גוטמן

כיתה: ג’, ד’, ה’, ו’, י”ב

הילדים ילמדו על המעבר מיפו והקמתה של תל אביב דרך יצירותיו של נחום גוטמן. הפעילות תכלול סיור בתערוכה של גוטמן ולימוד דרך חוויה חושית במוזיאון. לאחר מכן, הילדים יצרו בסדנה עם חומרים מתכלים, עיר מקופסאות וגלילים, קרטון ונייר.

עלות הפעילות: 18 ₪ לתלמיד

הערות: ניתן להוסיף סדנת יצירה בעלות 750 ₪ לכיתה

התכנית: פסיפסים באחוזת בית

כיתה: ט’, י’, י”א, י”ב

בסיור הפסיפסים יתחקו התלמידים אחרי הפסיפסים המרהיבים של נחום גוטמן המתארים את ההיסטוריה הקרובה והרחוקה של תל אביב-יפו. התלמידים יסיירו ברחובותיה של אחוזת בית וייחשפו לסיפוריה מראשיתה ועד ימינו.

עלות הפעילות: 18 ₪ לתלמיד

הערות: ניתן להוסיף סדנת התנסות בטכניקת פסיפס בעלות 500 ₪

התכנית: בין היסטוריה וציור

כיתה: ז’, ח’, ט’, י’, י”א, י”ב

דרך סיפוריו של נחום גוטמן הכרוכים עם סיפור הקמת המדינה, התלמידים יתוודעו לאירועים אלו לכך דרך סיור במוזיאון והכרת חייו האישיים של גוטמן. דימויים של הזהות הישראלית ושל תל אביב. לאחר מכן, תתקיים סדנת ציור בנושא דימויים של תל אביב.

עלות הפעילות: 18 ₪ לתלמיד

הערות: ניתן להוסיף סדנת יצירה בעלות 500 ₪ לכיתה

התכנית: תעלומה במוזיאון במציאות רבודה

כיתה: ד’, ה’, ו’, ז’

בסיור חוייתי המעורר התבוננות ודיון ביצירותיו של גוטמן, יפענחו התלמידים תעלומה שבסופה יגלו יצירות שהתעוררו לחיים על ידי מציאות רבודה (אפליקציה לסמארטפון). הם יכירו את תל אביב בתחילתה דרך האיורים של נחום גוטמן. לאחר מכן, סדנת איור בהשראת התערוכה.

עלות הפעילות: 18 ₪ לתלמיד

הערות: ניתן להוסיף סדנת איור בעלות 750 ₪ לכיתה

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר