חפש:
0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

תפריט תכניות חינוכיות מספר 15522 במערכת גפ"ן

מרכז מבקרים מקוה ישראל

בלב גוש דן, בכניסה לחולון, שוכן לו כפר צרפתי פסטורלי קטן מן המאה ה-19. זהו מקוה ישראל, המביא את סיפורו של בית הספר החקלאי הראשון בארץ ישראל ושלזכותו יש לזקוף פרקים רבים וחשובים בכל תחומי העשייה הציונית: בחקלאות, בחינוך, בהגנה, בעלייה ובקליטה. בשנת 1870 הוקם בית הספר על ידי קרל נטר, מזכיר חברת “כל ישראל חברים” (אליאנס) בפאריס, במטרה לשמש מוסד חינוכי שבו ילמדו בני ישראל את עבודת האדמה וממנו יצאו להקים ישובים חקלאיים בכל רחבי הארץ.

התכנית: ירוקים וכתומים

כיתה: א’, ב’

סיור בשבילי הגן הבוטני של מקוה ישראל-הכרות עם הגן, מאפייני עונת החורף בטבע ופירות ההדר. הסיור כולל סדנת קטיף וסחיטה, וכן ביקור ברפת.

עלות הפעילות: 20 ₪ לתלמיד

הערות: מומלץ לשלב סדנת קטיף וסחיטת מיץ בעלות 750 ₪ לכיתה

התכנית: קבלת ספר תורה

כיתה: א’, ב’

פעילות מקסימה לקראת קבלת ספר תורה-ביקור בבית הכנסת העתיק, מפגש עם אברהם אבינו, סיור באתר ההיסטורי של מקוה ישראל. וכן סדנא עם סופר סת”ם.

עלות הפעילות: 25 ₪ לתלמיד

הערות: מומלץ לשלב סדנה עם סופר סת”ם בעלות 750 ₪ לכיתה

התכנית: מהחיטה אל הלחם

כיתה: א’, ב’

עונת האביב מסתיימת ועונת הקיץ מתחילה, חג השבועות מתקרב ובא ואיתו חגיגות הביכורים ברחבי הארץ. החיטה, שהיא מרכז הפעילות, מסמלת בשבילנו את העונה הזו- חג הקציר!. התלמידים יכירו את שלבי החיטה- מהזריעה ועד הקציר. ניתן להוסיף סדנת הכנת פיתות.

עלות הפעילות: 20 ₪ לתלמיד

הערות: מומלץ לשלב סדנת הכנת פיתות על הסאג’ בעלות 750 ₪ לכיתה

התכנית: חומרים בשימוש האדם

כיתה: א’, ב’

 סיור ברחבי מקוה ישראל- האתר ההיסטורי, הגן הבוטני והרפת. במהלך הסיור יפגשו התלמידים את החומרים השונים בטבע וילמדו כיצד האדם נעזר בהם. ניתן לשלב סדנה בהתאם לעונות השנה.

עלות הפעילות: 20 ₪ לתלמיד

הערות: מומלץ לשלב סדנה בהתאם לעונות השנה (הכנת פיתות על הסאג’, קטיף וסחיטת מיץ, יצירה מהטבע) בעלות 750 ₪ לכיתה

FacebookTwitterShare

צור קשר עם האתר

    פרטי יצירת קשר